Комітет підприємців Львівщини добився скасування актів Державної митної служби
Слухай онлайн
Економіка

Комітет підприємців Львівщини добився скасування актів Державної митної служби

Вперше ГО „Комітет підприємців Львівщини” правовим шляхом добився скасування нормативно-правових документів ДМСУ, які перешкоджали роботі імпортерів та перевізників усієї України. Повідомив Комітет підприємців Львівщини.
Мова йде про безпідставні вимоги Держмитслужби подавати попередні повідомлення (ПП) та попередні декларації (ПД) у випадках, не передбачених Митним Кодексом України.
Сьогодні у громадських організацій України є два шляхи домогтися припинення дії підзаконних актів, які суперечать Кодексам: звернутися до адміністративного суду або ж до Міністерства юстиції з пропозицією переглянути ці акти та скасувати їх державну реєстрацію, що автоматично позбавляє документ юридичної сили.
У вирішенні проблеми скасування ПП і ПД Правозахисна комісія КПЛ пішла другим шляхом. Міністерство юстиції підтримало ініціативу КПЛ і зобов’язав Держмитслужбу України привести свої підзаконні акти у відповідність до Митного Кодексу.
Проте досі єдиною реакцією ДМСУ на вимоги Міністерства була телеграма регіональним митницям та митним брокерам, якою фактично було звинувачено КПЛ у спробі легалізації контрабанди.
Оскільки ДМСУ так і не виконали вимоги Міністерства юстиції, 3-го квітня цим органом було прийнято висновки про скасування рішень про державну реєстрацію оскаржуваних підзаконних актів Держмитслужби.
До 15 квітня Держмитслужба може оскаржити у Кабінеті Міністрів України висновок Мін’юсту і спробувати вкотре „похоронити” ініціативу КПЛ. Знаючи про реальність запровадження таких механізмів, Комітет підприємців Львівщини вже надіслав до Господарського суду Києва позовну заяву про визнання нечинним наказів ДМСУ № 771 від 08.12.98 і № 129 від 28.02.03, які стосуються ПП і ПД.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...