Слухай онлайн
Політика

Коморовський: Польська армія не братиме участі у конфлікті в Україні

Президент Польщі виступає проти рішення можливої безпосередньої підтримки польського війська для України.

Броніслав Коморовський у розмові на телеканалі TVP Info прокоментував слова колишнього опозиціонера Збіґнєва Буяка, котрий заявив, що «було би фантастично, якби польські солдати змогли воювати в Донецьку».

Ці слова прокоментував також кандидат у президенти від партії Право і справедливість Анджей Дуда, який ствердив, що «це дуже серйозне рішення і треба його добре обдумати».

Критично до таких заяв віднеслась і прем’єр Польщі Ева Копач, котра сказала, що головну опозиційну партію Польщі «завжди тягнуло до війни, натомість Громадянська платформа – це партія миру».

За словами Броніслава Коморовського, слова Буяка були несерйозними та загрозливими, тим паче, що вони пролунали з уст кандидата на посаду головнокомандуючого збройними силами Польщі.

Президент сказав, що авторитету Польщі не сприяє думка країни, яка могла б окремо від Європейського Союзну та НАТО розглядати сценарії розвитку політичного напрямку щодо України. 

На думку президента, Україні сприятиме лиш згуртованість Євросоюзу та НАТО у підтримці Києва в зміцненні суверенітету.

Броніслав Коморовський додав, що не вважає, що хтось в Україні розраховує на перемогу, використовуючи при цьому власні чи іноземні війська у протистоянні з Росією.

Очільник держави прокоментував також обурення, яке у Москві викликали слова глави МЗС Ґжеґожа Схетини про те, що концтабір Аушвіц-Біркенау визволили першими українці, котрі воювали в Червоній Армії. Президент ствердив, що треба пам’ятати, що у боротьбі росіяни становили найбільшу групу. Він закликав зосередитись на прожитті пам’яті про ліквідацію табору в Аушвіц та драматичному минулому геноциду. «Не варто все це нараз між собою переплітати, полеміка на історичну тематику – не на часі», – додав він.

Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ