Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Кожен десятий українець готовий «затягнути пасок». Кожен третій каже, що вже натерпівся

Значна частина населення України готова терпіти певні матеріальні труднощі заради здійснення реформ: 10% готові «терпіти стільки, скільки треба для успіху» і ще 33% згодні потерпіти недовго, не більше року. Такими є результати опитування громадської думки, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічною службою Центру Разумкова.

Не готові терпіти 48%, із них 19% не вірять в успіх реформ, а 29% посилаються на те, що їх матеріальне становище вже зараз нестерпне.

Громадська думка виділяє такі найголовніші п’ять проблем, які потребують вирішення у першу чергу: нормалізація ситуації на Донбасі, досягнення миру (79%), поліпшення матеріального становища людей – зростання зарплат, пенсій (48%), забезпечення економічного зростання (43%), боротьба з корупцією (34%), зміцнення гривні, боротьба з інфляцією, зупинення росту цін  (30%). 27% населення вважають, що у їхньому місті (селі) найближчим часом можливі масові виступи протесту (7% із них у цьому впевнені, а 20% вважають це імовірним). Натомість 35% вважають масові протести найближчим часом малоймовірними, а 17% впевнені, що протестів не буде.

Якщо мітинги та демонстрації відбудуться, 22% населення готові взяти в них участь (4% – обов’язково і ще 18% – скоріше за все). Значна частина населення –   21–23% – не змогла дати певної відповіді на ці питання.

Довідка.

Дослідження провели Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічна служба Центру Разумкова з 19 по 24 грудня 2014 року. Опитано 2008 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Опитування здійснювалося у рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки  програми МАТРА  Посольства Нідерландів в Україні та Європейського Союзу

Для порівняння наводяться дані опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 24 грудня 2013 року. Було опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...