Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Кримський суд продовжив арешт Чийгоза і ще 2 фігурантів «справи 26 лютого» до 11 квітня

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму продовжив першому заступнику голови Меджлісу кримських татар Ахтему Чийгозу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на місяць, до 11 квітня 2016 року. Про це повідомив його адвокат Микола Полозов.

«Судді продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Чийгозу, Асанову, Дегерменджі на місяць, до 11 квітня», – написав Полозов в twitter.

Він додав, що наступне засідання у справі «26 лютого» призначене на 24 березня.

 У Криму сьогодні підконтрольний Росії Верховний суд в рамках «справи 26 лютого» вирішував питання щодо запобіжних заходів фігурантам справи – Ахтему Чийгоз, Алі Асанову і Мустуфі Дегерменджі.

Микола Полозов – російський адвокат Ахтема Чийгоза – подав клопотання про відвід судді Галини Редько. За його словами, відвід заявлено «через наявність другого громадянства і статусу судді в Україні». Адвокат також повідомив, що прокурор заперечує проти відведення. 

До цього Полозов звернувся в Генеральну прокуратуру Росії за фактом незаконного утримання свого підзахисного в сімферопольському СІЗО. Адвокат аргументував звернення тим, що термін дії рішення Верховного суду Криму про арешт Ахтема Чийгоза та інших фігурантів «сутички 26 лютого», винесеного 25 січня, закінчився 9 березня 00:00. У своїй заяві адвокат вимагає притягнути до відповідальності суддю контрольованого Кремлем Верховного суду Криму Галину Редько, яка продовжила термін арешту Чийгоза на три дні.

Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь в мітингу прихильників територіальної цілісності України 26 лютого 2014 року. Їм тоді протистояли активісти партії «Русское единство» під керівництвом нині призначеного Кремлем голови Криму Сергія Аксьонова.

За даними російського слідства, через тисняву, що виникла, двоє мітингувальників загинули, 79 – були поранені.

У даній справі також проходить Ахтем Чийгоз, який вже більше ніж рік перебуває в СІЗО Сімферополя. Він, як і інші підсудні в цій справі своєї провини не визнає і вважає цю справу політично мотивованою.

15 лютого суд вирішив відправити цю справу на дорозслідування.
Правозахисний центр «Меморіал» в Росії визнав політв’язнями фігурантів «справи 26 лютого», які утримуються під вартою – Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Радіо Свобода

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ