КВУ прогнозує третій тур виборів
Слухай онлайн
Політика

КВУ прогнозує третій тур виборів

Третього туру президентських виборів не уникнути, вважає голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко. "Ситуація буде непроста, і думаю, що до третього туру дійде, тому що буде патова ситуація, коли точно ніхто не буде знати, хто все-таки виграв вибори. І, врешті-решт, це буде тривати кілька тижнів, поки не буде якогось швидше політичного рішення про вихід з ситуації, ніж правового", - заявив Черненко.

На його думку, другий тур виборів відбудеться, але після нього буде жорстке протистояння.

"Зараз вже зрозуміло, що буде набагато менше екзит-полів, ніж було у першому турі, оскільки соціологи не поспішають вплутуватися в цю справу, розуміючи, що відрив буде невеликим", - констатував керівник КВУ.

"І якщо буде така ситуація, що не буде взагалі жодного екзит-полу, то під час підрахунку голосів, коли ніхто не буде знати, хто скільки набрав, окрім штабів, що внутрішні екзит-поли проводять, дійсно, є можливість визнання на частині дільниць виборів недійсними, на інших ділянках можливі фальсифікації", - вважає він.

Крім того, Олександр Черненко упевнений, що "в будь-якому випадку буде тиск на Центральну виборчу комісію, і можуть бути найрадикальніші сценарії - до блокування роботи ЦВК народними депутатами, і звичайно, буде оскарження результатів виборів у суді, в якому теж двовладдя".

"Ситуація в ЦВК неоднозначна: з одного боку, маємо просту більшість, лояльну до кандидата Віктора Януковича, з іншого боку - більш-менш нейтрального голову комісії, та інших членів комісії, які мають блокуючий пакет у ЦВК для того, щоб зірвати кворум - вони все-таки лояльні до БЮТ. Тому можливе блокування роботи комісії: власне, зрив кворуму і неможливість провести засідання ЦВК під час підведення підсумків", - відзначив він.

Черненко також не виключає блокування засідання ЦВК шляхом вторгнення народних депутатів та їхніх помічників, "які непогано фізично підготовлені".

"Таким чином, є можливість зриву кворуму в самій комісії, коли члени ЦВК, лояльні до Тимошенко, просто не вийдуть на засідання, підуть на лікарняний, або коли народні депутати просто заблокують членів ЦВК в кабінеті, і ніхто не зможе їм нічого зробити", - сказав він.

Також, за словами Черненка, є небезпека, що кандидати відкличуть своїх членів з окружних та виборчих комісій. Якщо це відбудеться до початку голосування, то через відсутність кворуму виборчі дільниці не зможуть відкритися, а якщо до початку підрахунку голосів, то навіть якщо комісія підіб’є підсумки без кворуму, то будуть підстави для визнання виборів недійсними в судах.

"Небезпека зриву виборів через відсутність кворуму перед початком голосування або вже під час підрахунку голосів є найбільш реальною і найефективнішою", - відзначив він, передають Подробности.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...