Слухай онлайн
Політика

КВУ розповів про внутрішню опозицію в ʺСлузі Народуʺ

13 березня було оприлюднено звернення частини народних депутатів ʺСлуги Народуʺ до В. Зеленського із критикою рішення ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі про заснування Консультативної ради.

Частина "Слуг Народу" виступила проти договорняків з ОРДЛО

Звернення підтримали 54 депутати. КВУ проаналізував як вказані народні депутати голосували у Верховній Раді раніше і чи підтримували вони інші рішення монобільшості.

Виявилося, що депутати з цієї групи вже не вперше голосують всупереч більшості від ʺСлуги Народуʺ. Зокрема, значна частина з них не підтримали відставку Р. Рябошапки.

Так, із 54 депутатів, які виступили проти рішення ТКГ в Мінську, 32 також не підтримали відставку Генерального прокурора Р. Рябошапки. Зокрема, не проголосували за відставку Р. Рябошапки і не підтримали дії А. Єрмака в Мінську Лада Булах, Вікторія Вагнєр, Ігор Василів, Андрій Герус, Дмитро Гурін, Олексій Жмеренецький, Олександр Аліксійчук, Андрій Жупанин (був відсутній на голосуванні), Дмитро Костюк, Анастасія Красносільська (відсутня), Сергій Кузьміних, Гео Лерос, Зіновій Андрійович, Олександр Маріковський (відсутній), Галина Михайлюк, Андрій Мотовиловець, Роман Бабій, Євген Петруняк, Вікторія Подгорна, Микита Потураєв (відсутній), Едуард Прощук (відсутній), Олександр Санченко (відсутній), Валерій Стернійчук, Віталій Безгін, Тетяна Циба (відсутня), Єгор Чернєв, Іван Юнаков (відсутній), Богдан Яременко, Ліза Ясько, Андрій Богданець (відсутній), Ліза Богуцька, Ганна Бондар.

Таким чином список депутатів, які не підтримали дії А. Єрмака в Мінську і які не голосували за відставку Р. Рябошапки ідентичні на 60%.

Також раніше частина з вказаних депутатів не підтримували й інші суперечливі ініціативи ʺСлуги Народуʺ. Зокрема, 40 депутатів зі ʺсписку Єрмакаʺ не підтримали так званий закон про пенсії жителям ОРДЛО (№2083-д), який ініціювала частина депутатів СН. 13 депутатів з цьому списку не підтримали скандальний закон про ʺпрослушкуʺ для НАБУ і ДБР (№1009).

ʺРезультати голосувань Ради засвідчують, що в ʺСлузі Народуʺ існує внутрішня опозиція, до складу якої входить кілька десятків депутатів, які частіше за інших займають особливу позицію. Це не стосується всіх без винятку голосувань, однак проявляється під час розгляду найбільш політично чутливих рішень. Таких як відставка Генерального прокурора, виплати пенсій для жителів ОРДЛО, надання нових повноважень правоохоронних органам тощоʺ, - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Список депутатів ʺСлуги Народуʺ, які підписалися під зверненням щодо рішення ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі про заснування Консультативної ради взято з фейсбук-сторінки народного депутата СН Дмитра Наталухи (у початковій версії файлу кількість підписантів складала 60 осіб, однак згодом частина осіб відмовилися підтримувати документ).

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, раніше КВУ назвав 8 рішень Верховної Ради, які розділили монобільшість.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");