Слухай онлайн
Політика

КВУ: Зеленський не виконав основні обіцянки річної давнини

Як повідомили у прес-службі Комітету виборців України, експерти КВУ проаналізували публічні заяви В. Зеленського, озвучені ним в березні минулого року під час виборчої кампанії.
Володимир Зеленський під час інтерв’ю для телеканалу 1+1 від 24 березня 2019 р.

Зокрема, в ході інтерв’ю для телеканалу 1+1 від 24 березня 2019 р. Це було перше велике телевізійне інтерв’ю, в якому В. Зеленський досить детально розповів про своє бачення найважливіших реформ в Україні, взаємодії з МВФ, кроків щодо відновлення економіки та закінчення війни на Донбасі.

Рік потому можна стверджувати, що В. Зеленський на посаді Президента не виконав основні обіцянки, висловлені під час виборчої кампанії. Виконання обіцянок переважно носило суто формальний характер і не дозволило досягти завдань, озвучених кандидатом в Президенти.

ʺОсновні обіцянки з економічного і соціального блоку не виконані. Натомість реалізовані переважно дрібні непринципові рішення, які мало на що впливають. Як правило, ті рецепти, які пропонував кандидат В. Зеленський, не дали потрібного ефекту і де факто не працюютьʺ, - резюмував голова КВУ Олексій Кошель.

1. ʺПервое - я считаю, что нужен русскоговорящий телеканал, который вещает на территорию Донбасса, который вещает в мирʺ

Виконано.
1 березня 2020 р. відбувся запуск державного телеканалу ʺДомʺ, створеного для потреб тимчасово окупованих територій.

2. ʺВторое – это поднимать экономику в нашей странеʺ
Не виконано.
За час роботи команди ʺСлуги Народуʺ базові економічні показники не покращилися, а деякі з них погіршилися. За підсумками 2019 р. промислове виробництво скоротилося на 0,5% (у 2018 р. зросло на 3%). Торговельне сальдо залишилося від’ємним (у січні-листопаді 2019 р. – 9,3 млрд. дол., січні-листопаді 2018 р. – 8,8 млрд. дол.). Сільське господарство за рік зросло на 1,1% (у 2018 р. – на 8,1%), будівництво – на 20% (у 2018 р. – зростання на 8,5%). Ціни на споживчому ринку зросли на 7,9% у порівнянні з минулим роком.

3. ʺНужно показать реальную борьбу з коррупцией. Мы предлагали закон Линкольна…на самом деле это работает. Ты говоришь, что этот человек коррупционер, у тебя есть какие-то доказательства, ты приводишь эту доказательства прокурору, прокурор должен рассмотреть это дело и взыскать с человека, который коррупционер деньги. В двойном, тройном размереʺ

У процесі виконання.
17 жовтня Верховна Рада прийняла закон про викривачів корупції. З 1 січня він набув чинності. У разі правдивого повідомлення про корупційні дії, викривачі корупції можуть отримати 10% від суми збитку. Щоправда на практиці цей механізм поки не довів свою ефективність і жодним чином не покращив стан боротьби з корупцією.

4. ʺМы предлагаем нулевую декларацию, налоговую амнистию. Нормальные люди, гастарбайтеры, бизнесмены, мелкий, средний (на который давили правоохранительные органы различные) должны открыться… Мы разговариваем с коллегами, все говорят: ʺКонечно, мы хотим, дайте нам правила игрыʺ. Положи деньги, откройся, заплати 5% государству. Начнем с чистого листаʺ

Не виконано.
Механізми нульової декларації та податкової амністії на разі не були реалізовані на практиці. При цьому деякі ініціативи ʺСлуги Народуʺ, навпаки, викликали серйозну критику зі сторони представників малого та середнього бізнесу (зокрема, так званий закон про касові апарати для ФОПів).

5. ʺМы брали деньги, мы обязаны их отдавать (ред. – для МВФ). Разрывать их мы не имеем права. Это имидж страныʺ

У процесі виконання.
У лютому 2020 р. Україна виплатила за кредитами МВФ 213,6 млн дол.

6. ʺС представителями МВФ я тоже встречался и я хотел понять, вам действительно так важно, чтобы наши люди помирали, чтобы у них не было возможности заплатить эту тарифы? Они сказали нет… Им важно не где вы берете деньги, им важно показать, что у вас есть альтернативные источники. Есть несколько шагов наполнить страну деньгамиʺ

Владі не вдалося досягнути значного прогресу в питанні домовленостей з МВФ в тарифному питанні. На початку жовтня В. Зеленський заявив, що МВФ вимагає від України встановлення ринкових цін на газ, що, за словами Президента, означає збільшення тарифів.

7. ʺЕсть цивилизованный способ убрать Президента – это закон про импичментʺ

Виконано.
10 вересня Верховна Рада прийняла закон про імпічмент Президента.

8. ʺЧто такое ДУСя, у которой куча предприятий? Нужно, чтобы такие госпредприятия были выставлены на приватизациюʺ

У процесі виконання.
У жовтні 2019 р. Указом Президента перші п'ять об'єктів ДУСі були передані на приватизацію (зокрема, готель ʺДніпроʺ в Києві).

9. ʺКонечно же нужно продолжать Минский процесс. Хотелось бы его расширить. Его можно ретрансформировать. Добавить туда представителей США и Великобританииʺ

Не виконано.
США і Великобританія не приєдналися до Мінського процесу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");