Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Політика  |  Cуспільство

Київські історики применшують роль Галичини у здобутті Україною незалежності, – нардеп Давимука

Київські історики намагаються применшити роль тих процесів, що відбувалися на початку 1990-их років на Галичині, Львівської обласної ради у здобутті Україною незалежності. Про це сьогодні, 7 квітня, під час прес-конференції заявив народний депутат України, Степан Давимука.
 

За його словами, в багатотомнику з історії України Володимира Литвина відведено лише кілька абзаців процесам на Галичині наприкинці 80-90-их років ХХ століття. Разом з тим, на думку нардепа, в Україні старорежимними кадрами проводиться системна політика щодо знищення архівних матеріалів про діяльність Львівської обласної ради першого скликання. Зокрема, було розмагнічено всі відеозаписи трансляцій сесій.

 

Степан Давимука зазначив, що Львівська обласна рада започаткувала відновлення української національної армії. Заступник голови Львівської ОДА Ігор Держко також повідомив, що Львівська обласна рада була першою, яка започаткувала випуск незалежної газети органу влади – «За вільну Україну». Заступник голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання, дисидент Іван Гель зазначив, що обласний парламент свого часу видав низку важливих рішень щодо захисту ветеранів ОУН-УПА, політв’язнів, виділення земельних ділянок селянам.

 

Також депутати Львівської обласної ради першого скликання в історичному музеї оглянули виставку фотографій, документів про власну діяльність. Всього було представлено близько 100 фото. Виставка працюватиме з 7 по 23 квітня.       

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...