Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Київських прокурорів-хабарників взяли під варту. Сакварелідзе продовжить розслідування

Як повідомили Гал-інфо в прес-службі Генпрокуратури України, колишнього прокурора району столиці та заступника прокурора цього ж району, яких затримано за одержання хабара у сумі 150 тис дол США, взято під варту.

Органами прокуратури України спільно з колегами зі Служби безпеки України проведено спецоперацію, в ході якої затримано діючого заступника прокурора Подільського району столиці та колишнього прокурора цього району під час отримання хабара у сумі 150 тис дол США за закриття кримінального провадження. Наразі вказаним особам Печерським районний судом м. Києва обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 3 млн 45 тис грн. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років. 

Про це 2 грудня, у середу, повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко на спільному брифінгу із начальником управління внутрішньої безпеки СБУ Владиславом Косинським та керівником Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ Максимом Мельніченком.

«Це черговий важливий крок на шляху до самоочищення у правоохоронних органах та повернення довіри до них, на чому наголошують і українське суспільство, і Президент України. Боротьба із такими корупційними проявами серед наших колег і їх виявлення для нас сьогодні є пріоритетним завданням», - наголосив прокурор Генеральної прокуратури України. 

Владислав Куценко окремо подякував за проведену роботу прокурору Київської області Євгену Бондаренку, за ініціативи якого було здійснено цю спецоперацію, та наголосив, що подальше процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюватиме Генеральна інспекція внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ. 

Представник СБУ, в свою чергу, повідомив про деталі цієї операції та підкреслив, що такого результату вдалося досягнути завдяки проведеній протягом багатьох місяців розробці, в ході якої отримані дані про системний характер порушень з боку цих осіб. Владислав Косинський також сказав, що дана спецоперація мала певні особливості. Так, за його словами, у документуванні цього злочину допомогли зміни у діючому законодавстві, що дозволило звернутися до суду іншої області для отримання санкції на проведення оперативно-розшукових заходів. «У правоохоронних органів склалася певна недовіра до окремих суддів, і це заважає проведенню слідчих дій у зв’язку із побоюваннями, що інформація може вийти за стіни суду, і проведення операції може опинитися під загрозою», - доповнив Владислав Куценко слова колеги. 

Керівник Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ Максим Мельніченко, в свою чергу, повідомив, що Генеральна інспекція також брала участь у проведені цієї реалізації. «Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні проводитиметься у суворій відповідності до вимог чинного законодавства, принципово і безальтернативно», - запевнив він. 

Також Максим Мельніченко наголосив, що наразі продовжується процес реформування органів прокуратури та очищення їх від людей, які займаються корупційними діями, втілення у життя жорсткої позиції Президента країни та Генерального прокурора щодо боротьби з корупцією, в тому числі у рядах самої прокуратури. 

Він нагадав, що 30 листопада 2015 року створено новий самостійний структурний підрозділ, відповідно до розподілу обов’язків курувати його буде заступник Генерального прокурора – прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе. На теперішній час, як повідомив керівник підрозділу, триває процес наповнення органу кадрами і створення належної матеріально-технічної бази для його функціонування. «Я впевнений, що робота розпочнеться у якомога швидкі терміни і ті завдання, які ставить перед нами суспільство, будуть втілені у життя. Це кримінальне провадження і є таким прикладом», - заявив керівник Генінспекції. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ