20 травня у Львові відбулася масштабна патріотична акція-концерт "Ланцюжок незламності", що об'єднала студентську та учнівську молодь з військовими та ветеранами для формування ланцюжка єдності України. Про це повідомляє Львівська ОВА.
20 травня у великій залі Палацу молоді, що на площі Петрушевича у Львові, відбулася масштабна патріотична акція-концерт у межах всеукраїнської ініціативи «Ланцюжок незламності».
Ініціатива «Ланцюжок незламності» зародилася в Запоріжжі у 2024 році з ініціативи керівниці ГО «Наші Мрії» Наталії Величко. Наразі цей рух переріс у всеукраїнський, до якого вже долучилися сім областей: Запорізька, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Хмельницька, Тернопільська, а тепер і Львівська.
"Суть ініціативи полягає в тому, щоб у кожній області за підтримки обласних департаментів освіти та ТЦК та СП студентська й учнівська молодь мала можливість зустрічатися з військовими, ветеранами та ветеранками, ставити запитання й чути правдиві відповіді, формуючи ланцюжок незламності та єдності України – зі Сходу на Захід", – наголосила Наталія Величко.
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска зазначив, що важливо виховувати нове покоління українців на тлі доленосних подій, а подібні акції є потужним чинником патріотичного виховання. Він додав, що проєкт також вибудовує зв’язки між воїнами та молоддю, головне завдання якої – вчитись, але яка також активно долучена до волонтерського руху, що є проявом національної єдності та спільної відповідальності за майбутнє.
Символом акції "Ланцюжок незламності" є відстріляні гільзи, мистецьки переосмислені у вигляді "янголів-охоронців", які передаються як естафета. Львівщина отримала таку гільзу від Тернопільської області, а цього разу у Львові гільзу-оберіг передали представнику Волинського ТЦК та СП.
Під час заходу педагоги КЗ ЛОР "Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" провели творчі патріотичні майстер-класи, зокрема з розпису гільз. "Це символічне мистецтво, що поєднує пам’ять про події війни з творчим переосмисленням", – наголосив директор КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ Михайло Казимир.
Учні та студенти мали змогу поспілкуватися з військовими та курсантами, а також ознайомитися із сучасними військовими системами.
Кульмінацією дня став концерт «Ланцюжок незламності» – півторагодинне дійство, що вразило глядачів глибиною національної та історичної єдності українського народу й зарядило студентів і учнів потужною хвилею патріотизму та натхнення.
Учасники вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання під супровід військового оркестру Національної академії сухопутних військ. Жіночий хор «Грація» виконав Державний Гімн України.
Історичний блок концерту був присвячений постаті Олени Степанів – першої у світі жінки, офіційно зарахованої на військову службу у званні офіцерки, яка є символом українського ланцюжка незламності. Також згадали подвиг студентів під Крутами. Історичні відео, слайд-шоу, виступи та музичні композиції зробили цю частину концерту зворушливою та натхненною. Окремо згадали випускників та вихованців Львівського ліцею імені Героїв Крут, який є форпостом виховання майбутніх захисників.
Отець Тарас Михальчук, капелан, нагадав про жертовність і духовний сенс боротьби за Україну. Полковник Сергій Бондаренко, заступник начальника Національної академії сухопутних військ, висловив гордість за патріотичну та свідому українську молодь, підкресливши, що Академія сухопутних військ є одним із найкращих військових вишів країни.
Тематичне відео продемонструвало, як молодь реалізує патріотизм через волонтерство, плетіння сіток, ремонт техніки, мистецькі ініціативи, що є внеском закладів профтехосвіти, середньої освіти та позашкілля в оборону країни.
Пісні "У полі під Крутами", "Ми стали в стрій!", "Люди-Титани" справили незабутнє враження, як і виступи ансамблю сучасного танцю "Ритми часу", танцтеатру "Життя" та дитячої студії "Смайлики".
"Мистецтво має унікальну силу – воно проникає в серце там, де не завжди достукається слово. Через пісню, танець, сценічні образи у молоді формується відчуття приналежності до єдиної нації, зміцнюється сила духу й зростає усвідомлення власної ролі у спільній справі", – наголосив Олег Климович, директор Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді.
Наприкінці концерту відбувся символічний акт передачі гільзи-оберега. Майор Анатолій Бацман, представник Волинського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, урочисто прийняв естафету. Мистецьку гільзу як відзнаку "Ланцюжка незламності» також отримав голова ГО "Рада директорів професійно-технічної освіти Львівщини" Василь Лужецький.
Фінальним акордом став виступ військового оркестру Академії сухопутних військ із композицією "Попурі від сучасності до минулого" ("Доброго вечора, ми з України", "Стефанія", "Батько наш Бандера"). На сцені замайоріли синьо-жовті прапори, символізуючи єдність та силу українського народу. Усі учасники заходу власноруч пов’язали стрічки до плетеної символічної карти України у вигляді маскувальної сітки, що символізувало формування «Ланцюжка незламності» України.
