Ліга чемпіонів: фінал у Лісабоні буде мадридським

Визначилися обидва учасники цьогорічного фіналу Ліги чемпіонів. Сьогодні, 30 квітня, друга путівка дісталася мадридському «Атлетіко» який переконливо обіграв на виїзді лондонський «Челсі».

Відкрили рахунок лондонці: на 36 хвилині колишній «матрацник» Фернандо Торрес переправив м’яч у сітку воріт після прострілу Аспілікуети. Втім, ще до перерви мадридці відігралися: Адріан Лопес пошив у дурні оборону «синіх», скориставшись подачею Хуанфрана.

Вирішальним моментом другого тайму стало пенальті у ворота «Челсі», яке реалізував Дієго Коста. Лондонці намагалися відігратися, але їхні атаки були недостатньо гострими, щоб пройти оборону біло-червоних і Тібо Куртуа, якому м’яч наче магнітом притягувало до рукавичок. Довершив розгром підопічних Жозе Моурінью гол Арди Турана, який добив м’яч у ворота після помилки воротаря «синіх» Марка Шварцера.

Нагадаємо, що учора, 29 квітня, свій квиток до Лісабона здобув мадридський «Реал», розгромивши на виїзді мюнхенську «Баварію» з рахунком 0:4. Перші два м’ячі, замкнувши головою подачі кутового і штрафного, забив центральний захисник «вершкових» мадридців Серхіо Рамос. А коли інтрига у матчі практично померла, свої бомбардирські якості проявив і нападник Кріштіану Роналду: спершу скористався пасом від Гарета Бейла, а згодом блискуче реалізува штрафний. Заодно і рекорд результативності турніру побив -16 голів за сезон.

Фінальний матч Ліги чемпіонів сезону 2013/14 відбудеться 24 травня на «Ештадіу да Луш» в столиці Португалії Лісабоні. Мадридський «Реал» пробився до фіналу вперше з 2002 року, мадридський «Атлетіко» – з 1974 року, коли поступився мюнхенській «Баварії» у вирішальному матчі тоді ще Кубка європейських чемпіонів. Національні фінали головного клубного турніру Європи відбувалися і раніше: у двобої за чемпіонський кубок сходилися англійські, італійські, німецькі клуби. Той же «Реал» виборов свій восьмий європейський трофей, перемігши співвітчизників з «Валенсії» у 2000 році. Однак, ніколи обидва фіналісти не були представниками одного міста: мадридське дербі в столиці Португалії обіцяє справжню битву.

«Челсі» - «Атлетіко». 1:3 (перший матч 0:0)

Голи: Торрес, 36 - Адріан, 44, Коста, 61 (пен.), Туран, 72

"Челсі": Шварцер, Коул, Кехілл, Террі, Івановіч, Давід Луїш, Аспілікуета, Рамірес, Азар, Вілліан, Торрес

Запасні: Іларіу, Калас, Оскар, ван Гінкел, Шюррле, Ба, Ето'о

"Атлетіко": Куртуа, Філіпе Луїс, Годін, Міранда, Хуанфран, Маріо Суарес, Тьягу, Коке. Арда Туран, Адріан Лопес. Дієго Коста

Запасні: Арансубія, Алдервейрелд. Рауль Гарсія, Крістіан Родрігес, Хосе Соса, Дієго, Вілья

«Баварія» - «Реал» - 0:4 (перший матч 0:1)

Голи: Рамос, 16, 20, Роналду, 34, 90

«Баварія»: Нойєр - Лам, Данте, Боатенг, Алаба - Швайнштайгер, Рібері (Гьотце, 72), Роббен, Кроос, Мюллер (Пісарро, 72) - Манджукіч (Хаві Мартінес, 46)

«Реал»: Касільяс - Карвахал, Пепе, Рамос (Варан, 75), Коентрау - Ді Марія (Казіміро, 84), Алонсо, Модріч - Бейл, Бензема (Іско, 80), Роналду