Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Лікарі у Львові зібралися на форум, щоб обговорити ситуацію із ВІЛ

У Львові відбувся форум для лікарів, де обговорили епідеміологічну ситуацію щодо ВІЛ, вірусних гепатитів В та С і сифілісу у Львівській області. Другий форум з питань впровадження людино-центрованої моделі ВІЛ-тестування зібрав у Львові близько 70 лікарів.

Про це повідомили в ЛМР. 

За останні три роки в області почали більше виявляти ВІЛ-інфекцію. Поширеність ВІЛ-інфекції, за оперативними даними, становить 194 випадки на 100 000 населення. Станом на квітень 2024 року у Львові та Львівській області на обліку стоїть близько 5 тисяч ВІЛ-позитивних осіб. У 77% пацієнтів діагноз ВІЛ-інфекція встановлюється одночасно із діагнозом СНІД.

За оцінками Центру громадського здоров’я кожна третя ВІЛ-позитивна людина в Україні не знає про свій статус. Це приблизно 90 тисяч людей. Більшість пацієнтів дізнаються про хворобу на тій стадії, коли інфекція вже розвинулася і в організмі починаються невідворотні процеси.

«На жаль, сьогодні досі існують міфи та упереджене ставлення до ВІЛ, які впливають на пізнє виявлення інфекції. Фундація АнтиСНІД-США в Україні провела дослідження для визначення ключових бар'єрів, що перешкоджають тестуванню. Дослідження показало, що однією з причин пізнього виявлення є те, що медичні працівники не пропонують зробити тест на ВІЛ через поширену думку, що це хвороба певних «груп ризику». Через це лікарі «соромляться» запропонувати тест на ВІЛ «пристойній» на вигляд людині. Наша задача — розвіяти цей міф та пояснити, що ВІЛ не розрізняє соціальні статуси», — зазначила голова Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

Водночас, Фундація АнтиСНІД США в Україні (AHF Ukraine) за підтримки управління охорони здоров'я Львівської міської ради та Другого медичного об'єднання Львова продовжують серію заходів  для збільшення кількості тестувань на ВІЛ.

«Пройти тест на ВІЛ — дуже простий процес і всього за 15 хвилин дає результати. Як показує світова практика, рання діагностика захворювання є ключовою передумовою для зупинення поширення інфекції та надання ВІЛ-позитивній людині шансу на повноцінне життя. Тому перед нами стоїть задача нормалізувати тестування на ВІЛ, щоб воно стало такою само звичкою для широкого загалу, як похід до стоматолога», — наголосила начальниця міського управління охорони здоров'я Марта Матюшко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ