Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Ліквідовано Музей Української Народної Республіки

Станом на 10 січня двері київського Музею Української Народної Республіки опечатано, музей закрито, працівників звільняють. За інформацією співробітників, офіційна причина — Указ Януковича № 1085/2010, яким ліквідовано Український інститут національної пам'яті. Відповідно, цей указ застосували і до Музею як структурного підрозділу Інституту. Про це повідомив прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

Київський музей Української Народної Республіки був відкритий 22 січня 2009 року і підпорядковувався Українському інституту національної пам'яті. Виглядає, що відповідно до п. 2 Указу Президента України № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» його ліквідували разом із зазначеним вище Інститутом.

Про долю унікальних архівних документів та експонатів експозиції музею, зокрема оригіналів 4-го універсалу Центральної ради про проголошення державної незалежності УНР та Акту Злуки 22 січня 1919 року, наразі невідомо.

Крім Музею УНР, Інституту національної пам'яті були підпорядковані:

Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні,

Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»,

Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Щодо їхньої подальшої долі наразі офіційних повідомлень не було.

Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» так і не було передано у відання УІНП, він наразі залишається підпорядкованим СБУ.

Нагадаємо, що урочисте відкриття музею відбулося 22 січня 2009 року до чергової річниці Дня Соборності. Музей розташований в історичній будівлі Української Центральної Ради (з 1982 року — Київський міський будинок вчителя) за адресою вул. Володимирська 57.

Експозиція музею розповідає про український визвольний рух початку ХХ століття: добу Української Народної Республіки, Української Держави (гетьманат), період Директорії УНР та завершується подіями Першого та Другого зимового походів Армії УНР. Центром експозиції є оригінал 4-го Універсалу Центральної Ради, яким проголошено повну державну самостійність УНР 22 січня 1918 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...