Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львів активно долучається до Національного тижня безбар’єрності: заплановано низку заходів

З 19 по 25 травня Україна відзначає Національний тиждень безбар’єрності, до якого активно долучається Львів, організовуючи низку заходів для підвищення обізнаності про важливість створення доступного та інклюзивного міського простору. Про це повідомляє ЛМР.
Фото ілюстративне, ЛМР

З 19 по 25 травня в Україні триває Національний тиждень безбар’єрності — ініціатива, що має на меті привернути увагу до важливості доступності у всіх сферах життя. Львів активно долучається до цієї події, плануючи протягом тижня низку заходів, щоб розповісти про те, як безбар’єрність стає новим стандартом міського простору.

Доступність для всіх: Львівщина долучається до Національного тижня безбар'єрності

Заплановані заходи у Львові:

  • Вівторок, 20 травня, о 15:00 у палаці Хоткевича (вул. Кушевича, 1) відбудеться розмова на тему «Доступна культура». Спікери – представники культурних інституцій Львова – поділяться досвідом впровадження доступності. Також запланована екскурсія та розповідь про реалізацію безбар'єрності у палаці Хоткевича. Вхід вільний.

  • Середа, 21 травня, у школах Львова проведуть тематичні уроки для учнів початкових класів, присвячені темі безбар’єрності.

  • Четвер, 22 травня, та п’ятниця, 23 травня, об 11:00 у ЦНАП (вул. Чупринки, 85) відбудеться майстер-клас з цифрової грамотності та користування е-сервісами для нечуючих на жестовій мові.

  • У четвер, 22 травня, о 12:00 у Сенсотеці (вул. У. Самчука, 22) відбудеться захід "Про сенси та доступність у Сенсотеці". Йтиметься про історію безбар'єрного простору Львівської муніципальної бібліотеки Сенсотеки як приклад фізичної, інформаційної, освітньої та громадянської безбар'єрності. Також буде проведено практичну демонстрацію переваг безбар’єрного простору у цьому закладі. Вхід вільний.

Протягом усього тижня на талонах клієнтів ЦНАП розміщуватимуться інформаційні повідомлення про важливість безбар’єрності, що є ще одним кроком до підвищення обізнаності мешканців про доступність міського простору.

Також на сторінках Центру надання послуг учасникам бойових дій у соціальних мережах буде розміщено багато корисної відеоінформації про безбар’єрність очима ветеранів. Управління соціального захисту, зі свого боку, у своїх соцмережах нагадає про всі послуги, доступні для маломобільних груп населення у Львові.

Заступниця міського голови Львова з питань доступності Ірина Маруняк зазначає, що безбар’єрність сьогодні має бути новою нормою життя, і формувати її – це завдання не лише влади, а й бізнесу, громади та кожного зокрема.

"Я завжди наголошую, що безбар’єрність і доступність – це мова не лише про пандуси і підйомники, доступний транспорт, понижені бордюри на переходах тощо. Це також про гідність і повагу до кожної особи нашого суспільства і розуміння важливості цієї теми. Можливість вийти з дому і поїхати транспортом на роботу, на навчання, сходити в кафе, ЦНАП, лікарню та ін. Кожна людина має реалізувати свої потреби", – розповіла Ірина Маруняк.

Довідково: Відповідно до норм Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, безбар'єрний простір передбачається за шістьма основними напрямками:

  • Фізична безбар’єрність: створення середовища, де громадські споруди, публічні місця, транспорт та послуги фізично доступні для всіх.

  • Інформаційна безбар’єрність: доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують потреби людей з функціональними порушеннями.

  • Цифрова безбар’єрність: забезпечення доступу до онлайн-послуг та інформації для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей та людей з інвалідністю.

  • Суспільна та громадянська безбар’єрність: забезпечення рівних можливостей участі всіх людей у житті громад та держави.

  • Освітня безбар’єрність: створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.

  • Економічна безбар’єрність: забезпечення умов та можливостей для працевлаштування та підприємництва для різних соціальних груп.

Детальніше про втілення норм Національної стратегії з доступності у Львові можна дізнатися за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ