Слухай онлайн
Cуспільство

Львів готує пропозиції до законодавства щодо людей з особливими потребами

Львів ініціюватиме зміни у законодавстві щодо вирішення проблем людей з особливими потребами. У мерії почала діяти робоча група з питань соціальної реабілітації осіб з особливими потребами, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Ми би хотіли напрацювати системні кроки вирішення проблем, які вивчає робоча група. Наприклад, пропрацювати пропозиції до змін в законодавстві. Кілька років в нашій державі вже говориться про створення, так званого, Соціального Кодексу, в якому мали би бути такі речі, як соціальні стандарти. Ми хочемо, щоб одним з результатів роботи цієї групи були наші пропозиції.

Водночас, ми усвідомлюємо, що дуже важливо забезпечити доступність середовища. Вона потрібна не лише людям з особливими потребами, а й мамі, яка на візочку везе своє малятко, чи коли пакуємо велику валізу і тягнемо її на коліщатках, щоб було зручно це робити. Ми напрацюємо бачення вирішення цих питань, і спробуємо їх донести до тих, хто може посприяти у їх вирішенні.

В нас є переконання, що ресурси влади Львова та потенціалу громадських організацій вистачить, щоб ці завдання виконати. Ми пропишемо ці речі і зорганізуємо у Львові зустріч керівників профільних міністерств, сподіваємося, нам це вдасться реалізувати», - сказала керівник робочої групи, начальник управління молоді, сім’ї та спорту Наталка Федорович.

Нагадаємо, робоча група з питань соціальної реабілітації осіб з особливими потребами працює за такими тематичними секціями:

1. Медичний супровід осіб з особливими потребами.

2. Освіта, дошкільне виховання та культурний розвиток осіб з особливими потребами.

3. Підтримка статутної діяльності громадських організацій, які працюють у сфері соціальної реабілітації осіб з особливими потребами.

4. Працевлаштування та професійна реабілітація осіб з особливими потребами.

5. Створення належних умов проживання осіб з особливими потребами.

6. Транспортне забезпечення для осіб з особливими потребами.

Робоча група має випрацювати та підготувати план заходів та внести зміни до Комплексної програми соціального захисту і реабілітації людей з особливими потребами на 2007-2010 роки, затвердженої ухвалою міської ради від 15.03.2007 № 621.

До складу робочої групи з питань соціальної реабілітації осіб з особливими потребами увійшли: начальник управління молоді, сім’ї та спорту Наталка Федорович (керівник групи), заступник начальника відділу пільг, допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Галина Семків (секретар робочої групи).

Членами робочої групи є міські посадовці та представники громадських організацій, які працюють з людьми з особливими потребами. Серед них: в.о. директора департаменту гуманітарної політики Ольга Павлюк, начальник управління культури Андрій Вороновський, начальник управління житлового господарства Юрій Голець, начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Андрій Москаленко, начальник управління освіти Надія Оксенчук, в.о. начальника управління транспорту та зв’язку Ігор Собенко, заступник начальника управління соціального захисту Наталія Кузяк, в.о. начальника відділу праці управління економіки Катерина Рибачок, представник громадської організації «Батьки Джерела» Ірина Нестер, директор Львівського міського навчально-реабілітаційного центру Мирослав Ніколаєв, представник громадської організації «Відкрите серце» Катерина Островська, екс-депутат міської ради Микола Сварник.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ