Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

«Львівелектротранс» - у збитках, працівники - без зарплати

ЛКП «Львівелектротранс» має плани щодо підвищення тарифу на проїзд у трамваях і тролейбусах до 1,5 гривні. Про це сьогодні, 4 лютого, Гал-інфо повідомила Світлана Маркова, заступник директора з економічних питань «Львівелектротрансу».

«Плани про перегляд тарифу є. Останній раз його було збільшено два роки тому. Наше ЛКП наразі є збитковим. Але ця процедура надзвичайно складна. Новий тариф має узгодити Антимонопольний комітет, Міністерство економіки та Міністерство житлового господарства. Ми готуємо документи про перегляд тарифу, але ми ще не подавали їх до згаданих інстанцій», - коментує Світлана Маркова.

Крім того, підприємство має проблеми щодо обліку пасажирів та повернення державою вартості пільгового проїзду.

«Це проблема не тільки «Львівелектротрансу», але й всіх електротранспортних підприємств України. Ми маємо вести фактичний облік перевезених пасажирів-пільговиків, і, базуючись на цьому, отримувати субвенції з бюджету. Наразі держава повертає вартість перевезення не за фактом, а за уявною нормою. Тож виходить, що насправді перевозимо набагато більше пільговиків, ніж заплановано державою», – каже Світлана Маркова.

На думку заступника директора, найкращим виходом з цієї ситуації була б адресна допомога пільговикам. А так, кожен, хто їде у тролейбусі чи трамваї, платить і за себе, і за пільговика.

«Через ці проблеми наше підприємство має збитки, на сьогодні працівники ЛКП «Львівелектротранс» отримали лише 25% зарплати за грудень. Робити якісь позитивні прогнози на лютий неможливо», - вважає Світлана Маркова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ