Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Львівщина посіла 24 місце в Україні щодо виконання місцевих бюджетів: з 30 бюджетів 24 - провалено

Львівщина посіла 24 місце серед інших областей України щодо виконання місцевих бюджетів торік. Про це йшлося на нараді в ГУ Міндоходів у Львівській області. Повідомила прес-служба цього головного управління.

Перший заступник голови Львівської ОДА Олексій Сторчило зазначив, що Львівщина посіла 24 місце серед інших областей України щодо виконання місцевих бюджетів минулого року. Власне тому і виникла потреба зібрати разом усіх учасників бюджетного процесу в області, аби вони мали змогу почути від фахівців органів доходів і зборів практичні поради щодо формування дохідної частини бюджетів, яка напряму залежить від податкових надходжень. Також, за його словами, слід оптимізувати видатки, оскільки аналіз свідчить про те, що понад 80 відсотків витрат місцевих рад йдуть на утримання їх апарату, зокрема, на високі зарплати голів.

Начальник ГУ Міндоходів у Львівській області Віталій Пекарчук пояснив необхідність проведення такої наради тим, що протягом останніх років місцеві бюджети не виконувались. «У 2013 році з 30 бюджетів області 24 не виконано, - зазначив він. - Найбільше невиконання має зведений бюджет Львова, обласний бюджет, зведені бюджети Дрогобича, Стрия і Борислава». За словами Віталія Пекарчука, прийняття незбалансованих бюджетів у 2014 році призведе до їх невиконання, в результаті чого фактичні надходження до місцевих бюджетів будуть меншими за прогнозовані, а органи місцевого самоврядування будуть змушені з метою виправлення помилок у плануванні отримувати позики для забезпечення бюджетної сфери фінансовими ресурсами.

Керівники структурних підрозділів ГУ Міндоходів у Львівській області розповіли присутнім про очікувані показники надходження податку на доходи фізичних осіб, ресурсних платежів та плати за землю у 2014 році. В ході наради обговорили також проблеми погашення податкового боргу до місцевих бюджетів.

Підбиваючи підсумки наради, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак надав високу оцінку намаганням фахівців Міндоходів оптимізувати бюджетний процес на Львівщині, а також сучасним і прогресивним інструментам, які використовуються в роботі органів доходів і зборів. «Зміни, які проводяться молодим керівництвом Міністерства доходів і зборів України, можуть слугувати добрим прикладом для інших контролюючих органів», - зазначив він.

Нагадаємо, що нарада відбулась за ініціативи Головного управління Міндоходів у Львівській, яку підтримали Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада, 11 січня відбулась спільна нарада з головами районних державних адміністрацій, головами бюджетних комісій районних та міських рад Львівщини з метою обговорення особливостей формування місцевих бюджетів області на 2014 рік.

Участь у заході взяли перший заступник голови ЛОДА Олексій Сторчило, начальник ГУ Міндоходів у Львівській області Віталій Пекарчук та його заступники, директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА Микола Довба, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, керівники структурних підрозділів ГУ Міндоходів у Львівській області та начальники податкових інспекцій у області.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ