Слухай онлайн
Економіка

Львівщина в трійці лідерів в Україні з економії бюджетних коштів у "Prozorro"

У 2020 році за допомогою електронної системи закупівель "Prozorro" замовники зекономили 2 млрд 506 млн грн, в тому числі 2 млрд 271 млн грн за рахунок тендерних процедур та 236,5 млн грн – за рахунок конкурентних допорогових закупівель. Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА середній показник економії в публічних закупівлях склав 12,4%.

2 423 замовники області організували свій закупівельний процес у «Prozorro», а це понад 186 тисяч процедур.

На закупівельний ринок області прийшло понад 23 тисячі учасників, 56% з яких підприємці Львівщини.

Конкуренція в успішно завершених тендерах становила 2,24 пропозиції на торги. У порівнянні з попереднім 2019 роком кількість учасників закупівель у загальному зросла на 68%.

У цей не простий час бізнес мав можливість розширити свій ринок збуту шляхом публічних закупівель.

«Роботи у 2020 році було надзвичайно багато. Час поділився на «до» і «після» 19 квітня. Попри карантин, доводилось вирішувати непрості завдання. Попри те, що сума очікуваної вартості закупівель знизилась на більш ніж 18% у порівнянні з 2019 роком, тоді вона становила 57,46 млрд грн, роботи додалось. Кількість самих закупівель зросла втричі», – зазначили у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Цьому сприяло введення в дію 19 квітня 2020 року нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі». Відтак, для переможців з’явилась можливість корегувати допущені в документації помилки. Був знижений поріг для необхідного використання конкурентних закупівель до 50 тис гривень. Відповідно, державні установи підвищили ефективність витрачання грошей через введення нових правил проведення торгів.

«За рік закупівельники змогли заощадити 2,5 млрд гривень. Так, разом із Київською та Дніпропетровською областями Львівщина увійшла у трійку лідерів по Україні з економії коштів в системі електронних закупівель «Prozorro». Такої економії коштів вдалось досягти в тому числі завдяки превентивному системному моніторингу допорогових закупівель», - додали у департаменті.

Зазначимо, що загалом, за період існування електронної системи закупівель, Львівщина зекономила 8,69 млрд гривень бюджетних коштів.

Нагадаємо, що Закон України «Про публічні закупівлі» почав діяти у 2016 році. З 1 квітня 2016 року в електронній системі Prozorro почали працювати державні та комунальні підприємства, а з 1 серпня – усі розпорядники бюджетних коштів.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ