Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Львівська філармонія запрошує на урочисту презентацію-концерт завершення першого етапу “Bridges”

Оркестр «INSO Lviv» успішно завершив перший етап масштабного проєкту “Bridges”. Організатори провели велике дослідження, у межах якого відшукали твори тих незнаних українських композиторів, яких підтримував фінансово і благословляв Митрополит Андрей Шептицький. Упродовж майже 1,5 року зіграли декілька концертів з творами Андрія Гнатишина, які відшукали у Відні, і Антіна Рудницького, чиї ноти вдалося відшукати у Сполучених Штатах Америки. Також оркестр виконав та записав Концерт для фортепіано з оркестром Василя Барвінського в оркестровій версії Богдани Фроляк. 5 вересня у Львівській національній філармонії о 18:00 год оркестр проводить урочисту презентацію-концерт цього диску, який фактично стане відправною точкою для відкриття великої плеяди незнаних і забутих українських композиторів. Про це інформує пресслужба ЛМР.

Проєкт BRIDGES, що базується на цінностях, сенсах та особистостях, що понад часом – міст між творчістю українських композиторів Андрія Гнатишина, Василя Барвінського та Антіна Рудницького, об’єднаних спільним знаменником – величною постаттю митрополита Андрея Шептицького та нами – сучасними українцями незалежно від географії.

Оригінальність задуму BRIDGES полягає у тому, що виконані і записані на компакт-диск твори належать тим композиторам, яких підтримав і з якими спілкувався Андрей Шептицький. CD «Bridges» – музичний дар Митрополиту Шептицькому.

«Фонди, віддані на піднесення культурного життя і науки, є не видатками, а інвестиціями, які приносять велику користь», – казав Митрополит. Адже, тільки високоосвічена людина, вихована різнобічно й зі сформованим критичним мисленням, що розвиває саме мистецтво й музика зокрема, – може побудувати сильну, незалежну, економічно процвітаючу державу.

Саме за цим принципом будує свою діяльність і оркестр «INSO-Львів», продукуючи унікальні проєкти, які можна назвати історичними в розбудові національної культури. Проєкти, що є безпрецедентними інвестиціями не тільки в культуру, але й значною мірою в економіку.

Тож, 5 вересня мають об’єднатися не тільки три композитори, представлені на диску, але й бізнес-еліта, нове покоління тих, хто будує і творить.

Митрополит Андрей Шептицький жив у складний час: сім разів поспіль змінювалась влада – період двох світових війн, тотальної невизначеності, кожна влада мала намір схилити на свою сторону душпастора, але це нікому так і не вдалося. Його внутрішній духовний компас мав непохитні цінності та принципи. На першому місці в нього завжди була людина: «давав вудку» – здібним студентам допомагав стипендіями, відправляючи їх на навчання за кордон, підтримував підприємців на старті, інвестував у діючі бізнеси, тим самим, формуючи сильний середній клас України, – він знав як будувати Рідну Хату.

Це творче відзначення і пошанівок благодійництва Митрополита Андрея у музичній сфері відбулись уперше в 2020 році, в межах проєкту «Імпульс», здійсненого оркестром «INSO-Львів» Львівської національної філармонії.

Дослідницька робота триває і сьогодні. Її результати будуть втілені в наступних музичних релізах в межах проєкту BRIDGES, яким в своєму сегменті продовжують втілювати філософію Андрея Шептицького – «Тільки те суспільство щасливе і багате, яке в кожному напрямі є самодостатнім».

Одним з ключових принципів діяльності Митрополита було об’єднання та кооперація задля загального блага.

«Закликаємо цим проєктом всіх до спільної розбудови Рідної Хати – незалежної, самодостатньої, сильної України», - зазначають в «INSO Lviv».

Виконавці: Катерина Тітова, фортепіано (Німеччина), Ярослав Шемет, дириґент (Польща).

У програмі - вибрані твори з CD “BRIDGES”. 

Вхід на подію вільний за попередньою реєстрацію: forms.gle/XkxfZn3uZsTNgUj77

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ