Слухай онлайн
Економіка

Львівська міськрада схвалила зміни до міського бюджету на 2016 рік

Сьогодні, 14 січня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати погодили прийняті виконавчим комітетом зміни до міського бюджету, врахувавши таким чином нещодавно внесені зміни до законодавства. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Як відзначив керівник департаменту фінансової політики Олег Іщук, правки на 99% – технічні: місто прийняло свій бюджет до прийняття державного, а також до внесення змін у Податковий і Бюджетний кодекси. Відтак, потрібно відобразити відповідні коригування.

Основні правки, за словами посадовця, пов’язані зі збільшенням суми доходів загального фонду бюджету, завдяки збільшенню ПДФО, а також єдиного та акцизного податків. Екологічний податок, натомість, переходить із загального фонду у спеціальний, у розмірі 2,55 млн грн. Окрім цього, 220 млн грн вільного залишку переміщують в доходи загального фонду, аби мати можливість в подальшому збільшити бюджет розвитку.

Щодо видатків, то тут є певні дискусійні питання, пов’язані із транспортною сферою. Так, наразі в держбюджеті не передбачено компенсацій за пільговий проїзд, тож, аби врегулювати ситуацію, на ці потреби передбачається 43 млн грн у міському бюджеті.

Змінилось також те, що якщо раніше харчування учнів шкіл проводили за рахунок державної субвенції, то цьогоріч повинні робити це за кошти міста. Для цього в бюджеті передбачено 42 млн грн.

Зміни стосуються й сфери профтехосвіти: держава передала місту на фінансування 20 ПТУ та 2 позашкільні навчальні заклади, на що в бюджеті виділяють 222,9 млн грн.

Також обсяги державних субвенцій приводять у відповідність до закону про Держбюджет України. Відтак, 1,265 млрд грн. додатково скерують на програми соцзахисту, а 14,5 млн грн – в освітню сферу. Натомість, медичну субвенцію зменшать на 11,4 млн грн.

Надлишок доходів ухвалою скеровують у бюджет розвитку, який, таким чином, складатиме 1,461 млрд. грн. Є також нерозподілений залишок, у сумі 888,8 млн грн, з якого близько 200 млн грн запланували витратити на придбання транспорту.

Під час обговорення, у текст ухвали внесли зміну, додатково виділивши 4,5 млн грн міському управлінню соцзахисту для надання допомог мешканцям за їхніми зверненнями.

Нагадаємо, вчора відповідні правки до бюджету прийняв виконавчий комітет міськради.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ