Львівська митниця порушила кримінальну справу за фактом контрабанди ікон
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівська митниця порушила кримінальну справу за фактом контрабанди ікон

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення, яке надсилали зі Львова у Великобританію, працівники Львівської митниці звернули увагу на просту бандероль. У ній виявили три ікони: Святого Миколая Чудотворця, Східна Україна, кінець XVIII - перша половина XIX ст.; Покрови Пресвятої Богородиці, Східна Україна середина - друга половина XIX ст. та Святої Великомучениці Варвари, середина - друга половина XIX ст., – повідомила прес-служба ДМСУ.

 

Згідно з висновком експертів, це хатні ікони (дерево, левкас, олія), виконані містечковим або сільським майстром-іконописцем північно-східної частини України. Як типові твори народного сакрального мистецтва цього регіону – високого рівня, становлять історико-культурну та музейну цінність.

 

Відправника бандеролей, в яких містились ікони, не встановлено.

 

Отже, невстановлені особи намагались незаконно перемістити через митний кордон України у міжнародному поштовому відправленні історичні та культурні цінності, які не підлягають вивезенню за кордон.

 

Беручи до уваги, що викладене вказує на наявність в діях невстановлених осіб ознак злочину, передбаченого ст.ст. 15, 201 Кримінального кодексу України, за цим фактом порушено кримінальну справу.

 

Ще один випадок незаконного пересилання нещодавно зафіксовано у цьому ж підрозділі митниці. Так, у поштовому відправленні з РП на адресу громадянина України працівники Львівської митниці знайшли банкноту Української Народної Республіки державного кредитного білету номіналом 500 грн., датовану 1918 роком, у доброму стані.

 

За висновком експертів, враховуючи історичні, культурні та художні аспекти, банкнота становить культурну цінність і є предметом музейного значення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...