Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Політика

Львівська обласна рада запропонувала проведення року Іоана Горгія Пінзеля

«Ми шукаємо те, що об’єднує Західну Україну. Комісія з питань культури ЛОР започаткувала  акцію  з метою популяризації творів відомого скульптора Іоана Георгія Пінзеля на території Західної України і цілої держави», -- повідомив під час підписання Декларації голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник.

 За його словами, скульптурні шедеври Іоана Георгія Пінзеля потребують широкого визнання, адже громадськість повинна знати про відомого скульптора, який частину свого життя жив і працював на території сучасної Західної України. «Справа не в грошах. Потрібно залучати людей мистецтва, треба вийти і показувати твори, говорити про них і гроші самі по собі знайдуться. На жаль, ні у державному бюджеті, ні в обласних не закладено коштів на проведення реставраційних робіт. Проте, гроші – це кінцевий етап, спочатку мають проводитись широкомасштабні громадські акції», -- зазначив голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник.
Нагадаємо, саме Львівська обласна рада виступила ініціатором проведення року скульптора Іоана Георгія Пінзеля на території Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, про що неодноразово на прес-конференції наголошували і міські голови Львова, Тернополя і Івано-Франківська, а також голови обласних рад цих міст.
Іоан Георгій Пінзель (роки народження і смерті невідомі) - визначний український скульптор другої пол. 18 ст., представник пізнього барококо. В 1750-60-х рр. працював у Львові, Ходовичах (тепер Львівська обл.), Монастирську і Бучачі (обидва - Тернопільська обл.). Твори Іоана Пінзеля, які збереглися до нашого часу: три монументальні скульптури (Юрія, Лева і Атанасія), шість дерев'яних фігур у бічних вівтарях костьолу в Монастирську. Ймовірно, був автором кам'яних статуй на фасаді ратуші та постатей на барельєфах церкви св. Покрови у Бучачі, оздоблення костьолу та церкви у Городку (тепер Львівська обл.). Автор кількох варіантів розп'ять. Для творів Іоана Пінзеля  характерна велика емоційність та динаміка, надання створеним формам життєвих рис.
Нині Іоан Пінзель одностайно визнається найвпливовішою мистецькою постаттю львівської скульптурної школи. Найбільша колекція творів Пінзеля знаходиться у Львівській ґалереї мистецтв. П’ять із шести боцеті Іоана Георгія Пінзеля було придбано Баварським національним музеєм у Мюнхені при значному сприянні меценатів і передано на тимчасове експонування Музею Пінзеля. Шосте, найбільше, — боцето Святого Йосипа, — залишилося на постійній експозиції у Баварському національному музеї. Воно є ескізом до знищеної скульптури з головного вівтаря у парафіяльному костелі в Городенці. Розп’яття із села Годовиці встановлене у Вроцлавському костелі. Вважається, що вирізьблена з липового дерева композиція Святого Юрія на коні у битві зі змієм, яка зберігається в Українському національному музеї у Львові, також належить різцю Іоана Пінзеля.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...