Слухай онлайн
Cуспільство

Львівська прокуратура взялася за крадіїв „мобілок”

Прокурором Львівської області Олексієм Баганцем було скеровано доручення усім міжміськрайпрокурорам провести перевірки щодо законності прийнятих рішень органами внутрішніх справ при винесенні постанов про відмову в порушенні кримінальної справи за фактами крадіжок мобільних телефонів, що мали місце у 2007 році. Про це «Гал-info» повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.
Під час проведення вказаних перевірок прокурорами з’ясовано, що не рідко працівниками органів внутрішніх справ, при винесені постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, перевірки за фактом викрадення мобільного телефону проводились не в повному обсязі, зокрема, довідки про вартість викраденого телефону видавались не відповідними спеціалістами в ліцензованих торгівельних підприємствах, а в деяких випадках взагалі були відсутні такі довідки, по деяких фактах в потерпілих, в яких викрали телефон, формально відбирались пояснення з даного приводу, не з’ясовували конкретної вартості телефону, де, коли і за яку суму було придбано телефон.
За результатами проведення таких перевірок протягом 2007 року прокурорами області скасовано 130 постанов про відмову в порушенні кримінальної справи із скерування матеріалів для додаткової перевірки в органи внутрішніх справ, крім того, скасовано 44 постанови про відмову в порушенні кримінальної справи з одночасним порушенням кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 185 ч. 1 КК України, оскільки вартість викраденого телефону перевищувала на момент крадіжки суму трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Також винесено 45 постанов про порушення дисциплінарного провадження стосовно працівників міліції, за результатами розгляду яких 53 працівника органів внутрішніх справ притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Крім цього, прокурором області дано доручення перевірити, чи у всіх випадках прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи за фактами крадіжок мобільних телефонів за малозначністю, ставилось питання притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ