Слухай онлайн
Cуспільство

Львівські курсанти університету безпеки життєдіяльності стажуються у французьких «помп’є»

Протягом цього тижня 10 львівських курсантів та студентів на чолі із заступником декана факультету Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України Олегом Стокалюком проходять стажування у підрозділах пожежно-рятувальної служби французького Департаменту Мозель. Повідомив „Гал-іnfо” Антон Крук, речник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Міністерства надзвичайних ситуацій.
Під час навчання у Франції наші курсанти та студенти братимуть участь в практичних і теоретичних заняттях, будуть заступати на бойові чергування у пожежно-рятувальні частини разом з французькими рятувальниками. Вони вивчатимуть основну та спеціальну техніку, що є на озброєнні в пожежно-рятувальних підрозділах Франції, ознайомляться з організацією гасіння пожеж, рятувальними роботами тощо.
Зокрема, за планом стажування представники ЛДУ БЖД МНС візьмуть участь у навчаннях з рятування людей внаслідок дорожньо-транспортних пригод, рятування людей з-під завалів, радіологічного та хімічного захисту.  Окрім цього, курсанти та студенти виїжджатимуть на гасіння пожеж та ліквідацію наслідків аварій та надзвичайних ситуацій.
До слова, вже протягом 6 років кадети Краківської школи аспірантів проходять практику в університеті безпеки життєдіяльності, а курсанти та студенти Львівського навчального закладу відповідно в Польщі. Крім Франції та Польщі, університет має тісні зв’язки зі спорідненими навчальними закладами Австрії, Німеччини, Білорусі та Росії.
Міжнародна співпраця і дружба колективу Львівського державного університету безпеки життєдіяльності із французькими рятувальниками («помп’є») стає дедалі цілеспрямованою та конструктивною. Торік восени оркестр навчального закладу на запрошення мерії міста Тіонвіль та пожежно-рятувальної служби Департаменту Мозель взяв участь у міжнародному фестивалі духової музики.
Стажисти матимуть нагоду ознайомитись з історичними пам’ятками архітектури, культурою і мистецтвом європейської столиці – Парижу. Вони побувають на Ейфелевій вежі, Тріумфальній Арці, відвідають Собор Паризької Богоматері, Лувр та ін.
Перед від’їздом до Франції курсант 4 курсу Андрій Щур поділився з нами своїми враженнями: «Я дуже радий, що отримав нагоду відвідати Францію. Впевнений, що стажування пройде для нас з великою користю, ми зможемо дізнатися багато корисного та пізнавального, ознайомитися з сучасною європейською пожежно-рятувальною технікою та роботою французьких вогнеборців і в майбутній нашій роботі використати цей досвід».
Організаційна структура й дислокація підрозділів пожежної служби Франції тісно пов'язані з адміністративним апаратом країни. Відповідальність за протипожежну безпеку населених пунктів покладається на мерів, котрим підпорядковуються всі професійні та добровільні пожежні підрозділи.
У Франції до складу пожежної служби входять 220 тисяч пожежних, і з них – 30 тисяч професіоналів. Характерною особливістю французької пожежної служби є велика кількість добровольців (волонтерів), які за своїми професійними якостями не поступаються фахівцям. Так, з 6 тисяч пожежних департаменту Мозель, 400 – професіонали, а 5600 – добровольці.
Крім існуючих у рамках адміністративної структури підрозділів, у Франції діють ще пожежна охорона лісів, Паризька пожежна бригада, Морський пожежний батальйон у Марселі, різні спецформування, 14 воєнізованих підрозділів, що спеціалізуються на роботах з ліквідації наслідків катастроф, пожежні підрозділи в авіації, на флоті та у сухопутній армії, а також пожежна охорона на промислових об'єктах (у тому числі приватна).
У Франції існує думка, що пожежники повинні збільшити свою участь у наданні медичної допомоги, тому що за статистикою на 10 викликів пожежників припадає 7 викликів швидкої допомоги. Крім того, 80% всіх робіт пожежників припадає на події, що потребують надання медичної допомоги.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");