Інфекція, яка вразила кістку у нозі і не піддавалася лікуванню, впродовж 7 років мучила 21-річного Дмитра Кіселенка з Рівненщини. Єдиним порятунком була ампутація і подальше протезування. Про це повідомляє ЛМР.
Наважитися на це хлопцю допомогла історія знайомого військового. А довірився він спеціалістам Першого медоб’єднання Львова, де лікують, відновлюють та протезують важкопоранених захисників.
Проблеми з ногою у Дмитра почалися у 2014 році, під час гри у футбол. Ліва кінцівка раптом заболіла так сильно, що неможливо було ступити. Невдовзі родина звернулася до медиків районної лікарні, де Дмитру встановили діагноз: остеомієліт великогомілкової та малогомілкової кісток.
Остеомієліт – це рідкісна інфекційна недуга, яка вражає кісткову тканину і є більш характерною для людей старшого віку. Спричиняють її патогенні бактерії, які можуть потрапити до кістки багатьма шляхами – навіть через кровоток. Остеомієліт може перерости в остеопороз, тобто призвести до втрати кісткової маси. В найгіршому випадку – сепсис, відмова органів та смерть.
Попри всі загрози, роками лікарі намагалися врятувати ліву ногу хлопця. Чистили та промивали інфіковану ділянку антибіотиком. Видаляли уражені тканини та заміщали їх трансплантатом. Встановлювали пластини, аби попередити переломи. А, коли кістки все ж ламалися, то ставили апарати зовнішньої фіксації.
За 5 років Дмитро переніс 16 операцій. Та, на жаль, жодна з них не спрацювала – кістки не зростались, а трансплантати не приживались. Єдиним виходом і порятунком була ампутація. Але хлопець навіть чути про неї не хотів. Тож далі страждав від нестерпного болю і не міг нормально пересуватися. При цьому він продовжував оббивати пороги лікарень у різних містах у надії віднайти якусь альтернативу. Але її не було. Чув одне й те саме: врятувати кінцівку неможливо.
«Я довго налаштовувався на ампутацію. Коли я вперше про це почув, то три місяці не виходив з дому і не розмовляв ні з ким. Та потім мене дуже змотивував мій однокласник, який на війні втратив ногу й отримав протез», – розповідає Дмитро.
Цьогоріч у червні хлопець таки наважився на ампутацію та довірився у цьому спеціалістам лікарні святого Луки Першого медоб’єднання Львова.
Хірурги виконали ампутацію нижче коліна – на рівні середньої третини гомілки. Вони повністю видалили уражену частину кістки та зупинили поширення інфекції.
Нині пацієнт відновлюється після операції. Попереду на нього чекає ще тривала реабілітація та протезування в центрі UNBROKEN. Дмитро мріє, що зможе нарешті забути про біль та ходити без милиць.