Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Львівські рятувальники та науковці взяли участь у міжнародних навчаннях з ліквідації транскордонного забруднення ріки Шкло

В рамках реалізації угоди між урядами України та Польщі про співпрацю в галузі водного господарства на транскордонних водах у с. Будзинь Ярославського повіту Підкарпатського воєводства 22 вересня 2006 року відбулися спільні українсько-польські навчання з питань ліквідації транскордонного забруднення нафтопродуктами ріки Шкло, яка бере початок на території Яворівського району.

У навчаннях взяли участь служби охорони довкілля (Головний Інспектор Охорони Довкілля Польщі, Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області та Підкарпатський воєводський Інспекторат охорони довкілля у Жешові), представники рятувальних служб (Головне управління з питань надзвичайних ситуацій МНС України, Головна та Підкарпатська воєводська комендатури державної пожежної охорони, Прикордонна Служба та поліція Польщі). Крім того, за ходом навчань мали можливість спостерігати представники наукових кіл (Львівський університет пожежної безпеки, Національний університет „Львівська політехніка”), громадські організації.
Через відсутність очисних споруд у м. Яворові під час наповнення Яворівського озера річка Шкло несе з України комунальні забруднення, які знижують якість води у поверхневих водозаборах   прикордонних населених пунктів Польщі. Увага до річки є постійною, тому саме на ній відпрацьовуються сценарії можливих дій на випадок транскордонного забруднення.
В ході навчань учасникам продемонстрували послідовні дії рятувальних служб Польщі при загрозі транскордонного забруднення нафтопродуктами: встановлення бонових загород, роботу обладнання зі збору нафтопродуктів з поверхні води, очищення поверхні води і транспортування забруднюючих речовин. Українській стороні продемонстровано роботу пересувних лабораторій, підрозділів з ліквідації можливої аварії та застосування ефективних методів доочищення територій і акваторій. Досвід проведення таких операцій  сприятиме українській стороні у визначенні напрямків розвитку відповідних служб, придбанні необхідного обладнання та використанні на практиці досвіду польських колег.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ