Слухай онлайн
Cуспільство

Львівським депутатам порадили перед початком засідання запровадити мовчазне зосередження

Молитва перед роботою - таку практику запровадили депутати Львівської міської ради. На разі, приклад львівських обранців наслідують лише в інших радах області. Ставлення до цього новаторства у релігієзнавців двояке.

Молитися щоразу перед пленарними засіданнями сесії запропонував мер Львова Андрій Садовий. Його ініціативу підтримали депутати, і вже призначено капелана ради – священика греко-католицької церкви Ореста Фредину. Молитва повинна спонукати депутатів на добрі справи, з Божою допомогою приймати правильні рішення, пояснює свою ініціативу мер. „Всі депутати є християнами, - каже Садовий, тому починаємо молитвою, і я не чув жодного зауваження від депутатів”. Найближчим часом у міській раді також планують зробити екуменічну капличку, додав мер. Конфліктів не буде, запевнив він, львів’яни поважають всі релігії, але місто є християнським, додав Садовий. Депутати обрали молитву „Царю небесний”, якою призивають Святого Духа, і яка традиційно вимовляється християнами перед початком важливих справ.

У цьому нововведенні є переваги і недоліки, заявила в інтерв’ю Deutsche Welle релігієзнавець, професор Людмила Филипович. Якщо ця молитва об’єднує депутатів, каже Филипович, то це добре, враховуючи сильні релігійні традиції цього регіону. Але це можна оцінити лише згодом, за результатами роботи, зауважила експерт. „Якщо молитва призведе до появи нових конфліктів, то можна завжди відмовитися, але якщо їм допомагатиме, то нехай буде”. З іншої сторони, запровадженням молитви депутати порушують принцип відокремлення релігії від держави, пояснює релігієзнавець. Але найважливішим є те, що у раді можуть бути обранці, які наслідують інші віросповідання, тоді ця молитва виглядатиме як нав’язування одноконфесійності і монорелігійної точки зору, відзначила Филипович. Вона вважає, що було б більш доцільно перед початком засідання запровадити так зване мовчазне зосередження. Це може бути і молитва, і медитація, каже професор, але тоді збережеться право кожного на вільне віросповідання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ