Слухай онлайн
Cуспільство

Львівський музей історії релігії відкриє виставку «Скарб Тибету»

У п’ятницю, 12 лютого у Львівському музеї історії релігії благодійний фонд «Жива традиція», метою якого є збереження та популяризація культурної спадщини самобутньої культури буддизму, презентує виставку «Скарб Тибету», – повідомили у прес-службі музею

 

Мета проекту (а він носить освітній характер) - відтворити зв'язок часів, зробити сутність буддиської культури ближчою і зрозумілішою сучасній людині, адже простір мистецтва та людського розуму безмежний, він наповнений безліччю можливостей, які використовуються на благо всіх живих істот, як це прийнято в філософії буддизму.

 

«Скарб Тибету» - єдина в Україні мандрівна виставка буддиського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону. Вона дає можливість побачити й відчути історію та звичаї Країни Снігів, доторкнутись до суті буддійських повчань, універсальності буддійського вчення.

 

Слід сказати, що вчення Будди наголошує на вирішальній ролі особистих зусиль людини в наближенні до вищої мети - досягненні духовного просвітлення, нірвани. На розвиток буддійського мистецтва значний вплив справило положення про необхідність примноження благих діянь людини на шляху її самовдосконалення. Будівництво храмів, створення скульптури, живописних творів та ритуальних предметів, переписування книг було частиною духовної практики і вважалося за високу чесноту. Сприйняття творів мистецтва, пам'яток архітектури, книг та реліквій як свідчення досконалого стану Будди, його мудрості й сили обумовило центральне місце мистецтва в свідомості та життєвому устрої буддистів.

 

Символічне значення буддиського мистецтва глибше від його виключно художнього вираження. Для правильного його «прочитання» важлива кожна деталь зображення - атрибут, жест, поза, колір. Цей символізм грунтується на буддиському світогляді і використовується як метод для пізнання природи ума, його досконалих якостей та можливостей.

 

Виставка «Скарб Тибету» - це сотні унікальних речей тибетської культури, зібрані людьми, які досконало знають буддійське мистецтво, розуміються на ньому й шанують його. Ці речі створені у художніх майстернях і монастирях Індії, Непалу, Тибету.

 

Серед експонатів виставки - традиційний сувійний живопис - тханка, намальована золотом. Тут можна побачити і різноманітні ритуальні предмети, скульптуру, графіку, побутові речі. Експозицію доповнює фотогалерея пам'яток буддизму.

 

Дізнатись більше, глибше і повніше можна на відкритті виставки «Скарб Тибету» в п'ятницю, 12 лютого о 13 годині у Львівському музеї історії релігії. Виставка працюватиме місяць, до 12 березня

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ