Цієї неділі, 22 грудня, о 14:00 у Музеї народної архітектури та побуту у Львові відкриється виставка «Зірки українського Різдва». Мешканців запрошую на відкриття, щоб подивитись на виняткову колекцію та послухати про традицію створення різдвяних звізд в Україні. Про це повідомляє ЛМР.
Щонайменше від кінця XVII - початку XVIII століття в Україні існує традиція колядувати з зіркою, яку ще називають «звіздою». Вона має нагадувати Вифлеємську зорю, що провістила народження Христа. До сьогодні збереглося мало як самих творів, так і їх зображень, проте різдвяна традиція із виготовлення колядницьких звізд не згасла. Поряд зі Львовом - у містечку Дубляни, цією справою займаються Михайло Швець та його донька Юлія Гризлюк з родиною.
«Моя перша звізда робилась, може, тиждень, може, два. Першу зірку я не обтесував, не шліфував, то вона вийшла, як старовинна», – розповідає пан Михайло.
За цей час сім’ї вдалося знайти та відтворити близько тридцяти звізд. Як кажуть самі майстри: «Від Сяну до Дону», оскільки окремі взірці походять з Надсяння, Львівщини, Гуцульщини, Тернопільщини, Волині, Рівненщини, Вінниччини, Поділля, Харківщини та Донеччини. Саме ці роботи із доробку родини пана Михайла буде представлено на виставці у Львівському скансені.
«Приходьте у неділю до скансену, щоб подивитись на виняткову колекцію та послухати про традицію створення різдвяних звізд в Україні і справу родини майстрів. Розповідатимуть дослідниця звіздарства Юлія Гризлюк та керівник відділу науково-освітньої і виставкової роботи музею Роман Зілінко», – запрошують у музеї.
Коли: 22 грудня о 14:00.
Локація: Інформаційно-освітній центр Львівського скансену (вул. Чернеча Гора, 1).
