Слухай онлайн
Культура

Львів'ян запрошують на органну резиденцію

З 19 по 25 липня у стінах Львівського органного залу відбудеться унікальна для міста і країни подія. Майстер-класи, публічні перформанси, відкриті лекції та незабутні концерти – такою буде цьогорічна Львівська органна резиденція. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

Проєкт впроваджується за підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Львів 2020: Фокус на культуру» та має на меті, продовжуючи легендарну львівську традицію органного мистецтва, забезпечити підтримку і промоцію виконавців на органі, відкрити нові талановиті імена, налагодити мистецький нетворкінг, творчі зв'язки.

В рамках резиденції майже два десятки активних учасників отримають унікальний та комплексний досвід: від практичних занять на органі з провідними світовими педагогами до створення власного артистичного іміджу та самопрезентації. Окрім цього, всі охочі матимуть нагоду відвідати змістовні лекції про юридичні аспекти в житті музиканта, будову органа, особливості догляду за цим інструментом та багато інших. Для проведення освітньої програми було запрошено відомих музикантів та культурних менеджерів з України та світу, зокрема Улла Крігул (Естонія) та Галина Булибенко (Україна), Міхал Шостак (Польща), Шандор Шрайнер (Україна), команда Radio Skovoroda та інші.

Головні педагоги резиденції – Улла Крігул та Галина Булибенко.

Координаторка проєкту – Надія Величко.

Керівники – Іван Остапович і Тарас Демко.

Упродовдж семи днів гості органного залу матимуть нагоду відвідати чотири яскраві концерти, заплановані в рамках резиденції:

  • 21 липня одна з найвидатніших органісток Естонії Улла Крігул дивуватиме філігранним виконанням барокових творів та надзвичайно атмосферним звучанням сучасної музики. Артистка любить експериментувати та часто поєднує орган з електронікою. У програмі твори Алена, Дюпре, Калейса та ін.

  • 23 липня виступить головний органіст Базиліки Пресвятої Богородиці Ліхенської (Польща) Міхал Шостак. На органі він може зіграти все – від Баха до Шопена, майстерно імпровізує та пише власні твори. Родзинкою стане авторська органна симфонія на українські теми.

  • 24 липня – довгоочікувана прем’єра! “Музика Скандинавії” від солістки Львівського органного залу Надії Величко. Неймовірне розмаїття, суворість та чистота природи, немов знайшли віддзеркалення у музиці цього краю. У програмі твори всесвітньовідомого композитора Едварда Гріга, а також Сібеліуса, Стора та інших.

  • 25 липня ґала-концерт органної Резиденції. Після тижня інтенсивних занять молоді органісти вийдуть на велику сцену та зіграють свій перший концерт з оркестром. Поряд з учасниками, разом з Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича, виступить солістка Світлана Позднишева та один з коучів Резиденції Міхал Шостак.

Більш детальний розклад усіх активностей доступний на комунікаційних каналах:

Сторінка Львівської Органної Резиденції

Офіційний сайт Львівського Органного Залу 

Instagram

Facebook

Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ