Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Литва стане другою країною Шенгенської зони, яка скасує плату за візи для українців

Під час сьогоднішнього візиту до України президента Литви Грібаускайте очікується підписання угоди щодо звільнення усіх категорій громадян України від сплати консульського збору за оформлення литовської візи.Про це повідомила "Німецька хвиля".
 
Литва стане другою країною Шенгенської зони, яка скасує плату за візи для українців. Нагадаємо, що 16 січня набрало чинності доповнення до раніше підписаної українсько-латвійської міжурядової угоди, згідно з якою багаторазові основні візи для в'їзду до Латвії надаватимуться громадянам України безкоштовно.

Поки що право на безкоштовні візи до всіх країн шенгенського простору мають 14 категорій українців. Раніше заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв заявив, що під час листопадового  засідання візового комітету Україна-ЄС домагатиметься згоди Євросоюзу на безкоштовну видачу віз ще чотирьом категоріям громадян, серед яких він назвав організовані туристичні групи, представників релігійних громад, неурядових організацій, а також професійних об'єднань.

В ініціативі для шести пострадянських країн «Східне партнерство» Єврокомісія декларувала, що учасники цієї програми отримають право на скасування візового збору для всіх громадян. За попередніми розрахунками, це спричинить сукупні втрати країн-членів ЄС 75 мільйонів євро на рік.

Остаточне скасування візового режиму для українців очікується після підписання угоди з ЄС про асоціацію, яке відкладається через неврегульованість проблем щодо зони вільної торгівлі. Однак, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко вважає, що виконання всіх вимог ЄС дозволило б значно пришвидшити настання безвізової доби, але уряд та парламент не поспішають демонструвати прогрес.

Серед найнагальніших питань, які треба вирішити на шляху скасування візового режиму, Сушко назвав: запровадження біометричних паспортів, підвищення якості контролю за персональними даними, поліпшення боротьби з нелегальною міграцією, посилення охорони кордонів, посилення боротьби з корупцією на митниці.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ