Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Люди Луценка не зафіксували грубих порушень, які б могли суттєво вплинути на результат Януковича

Міліція зі своїми завданнями щодо забезпечення правопорядку під час виборчої кампанії в цілому впоралася. Про це повідомив 8 лютого під час прес-конференції заступник міністра - начальник міліції громадської безпеки Олександр Савченко. Про це повідомила прес-служба МВС.

За його словами, загалом надійшло 712 повідомлень про події, пов'язані з виборчим процесом під час другого туру виборів Президента України. Під час першого туру президентських виборів їх було зареєстровано понад тисячу.

Безпосередньо в день виборів зафіксовано 364 повідомлення про правопорушення. Найбільше їх надійшло з Донецької, Харківської областей, АР Крим та Києва, а саме 59 хуліганських проявів, 44 факти незаконної агітаційної діяльності, 28 спроб винесення бюлетенів, 26 фактів використання спецручок з чорнилами, які згодом зникають, зафіксовано 16 випадків підкупу виборців, 12 повідомлень про «замінування» дільниць тощо. МВС вже порушило шість кримінальних справ. За частиною повідомлень перевірки тривають.

Як зазначив Олександр Савченко, до цього часу тривають дискусії серед юристів, чи є порушенням факт організованого підвезення виборців до дільниць автобусами. Однак, як правило, таке підвезення супроводжувалося агітацією всередині транспортних засобів, що безумовно є порушенням виборчого законодавства. Найбільше таких випадків зафіксовано в Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Харківській областях та Севастополі. Також в Чернігові зафіксовано випадок надання не лише послуг із перевезення, а й заохочення бажаючих поїхати проголосувати спецпайками.

Загалом, за словами Олександра Савченка, міліція не зафіксувала грубих порушень, які б могли суттєво вплинути на результат волевиявлення громадян, привести до зриву виборів.

- Ми не знайшли системи порушень, щоб сказати, що з якогось політичного табору пішла відповідна вказівка, - сказав Олександр Савченко.

Також заступник Міністра наголосив, що немає інформації про те, що міліція якимось чином намагалася зашкодити виборчому процесу, хоча вчора упродовж дня й з`являлося таке необ`єктивне повідомлення про нібито «запрошення для бесіди» до міліції голову однієї з виборчих комісій у Житомирській області.

- Ми забезпечили охорону бюлетенів, жодного не втратили, - зазначив Олександр Савченко.

Заступник міністра також повідомив, що міліцією зафіксовано кілька випадків перевезення виборців автобусами, водії яких не мали відповідних дозволів на перевезення людей. Тож такі горе-перевізники є аж ніяк не добродіями, які допомагають дістатися до дільниці, а безвідповідальними людьми, які свідомо наражають пасажирів на небезпеку.

На щастя, в трьох дорожньо-транспортних пригодах за участі авто, які перевозили бюлетені, ніхто не постраждав. За словами Олександра Савченка, в даному разі, «проблема не з технічним станом авто, а з умінням водіїв їздити».

- Наші дії забезпечили нормальне функціонування виборчого процесу, - сказав заступник Міністра. - На сьогодні ми не маємо права на відпочинок, вся міліція продовжує нести службу в посиленому варіанті.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ