Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Політика  |  Економіка

Максим Козицький взяв участь у Розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад

Максим Козицький взяв участь у Розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Про це повідомили в Департаменті економічної політики ЛОДА.

Під час засідання обговорювали програми з енергогенерації, децентралізації енергетики та збільшення потужностей.

Напередодні, 5 червня, відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Від імені Львівщини до події долучився начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Президент Володимир Зеленський розповів про значні пошкодження енергетичної інфраструктури у різних регіонах держави та визначив кілька основних завдань:

  • Відновлення пошкоджених енергетичних об'єктів;
  • Плани розширення імпорту електроенергії з Європейського Союзу;
  • Децентралізація енергетичного сектору;
  • Пропозиції щодо внесення змін до енергетичного законодавства;
  • Залучення коштів від партнерів. 

«Сьогодні енергетичні виклики – це номер один. Уряд України отримав чітке завдання, а саме: розробити пакет рішень, щоб наші люди, всі українські громади, українські компанії могли пройти цю ситуацію та забезпечити реальну можливість для себе отримати енергію попри російський терор. 

Перший пункт, над яким ми працюємо, – це посилення ППО в нашій державі. У нас є сильні результати. Сьогодні в Україні запрацювала нова система. Дякую нашим німецьким партнерам! І окремо отримали посилення від США. Впевнений, що саміт НАТО також дасть нам відповідні результати. Удвічі маємо посилити нашу ППО впродовж літа», – зазначив Президент України Володимир Зеленський. 

Максим Козицький зазначив, що Львівщина – серед тих областей, де через атаки окупанта постраждало найбільше обладнання, яке генерує електроенергію. 

«Навіть попри це, ми продовжуємо впроваджувати нові потужності для генерації. Зараз більшість електроенергії область генерує завдяки альтернативним джерелам.

Ситуація, яка склалася в енергетичній сфері України, чітко вказує, що вже тепер потрібні масштабні інвестиції у розвиток зеленої енергетики. 

Також, на мою думку, слід розглянути можливість скасувати ПДВ для виробників енергозберігального обладнання, які працюють в Україні, або запровадити субсидіювання для них. Це необхідно для мотивації та підтримки наших виробників.

Ще одне важливе питання – борги перед виробниками електроенергії. Зрозуміло, що зараз державі складно їх виплачувати, але можна, наприклад, дати таким виробникам під борги кредити для встановлення нових енергетичних потужностей. Це був би правильний шлях до розвитку великої розподільної генерації», – зазначив Максим Козицький під час свого виступу.

Жителям Львівщини також варто знати, що з 20 липня держава запроваджує низку важливих програм. Зокрема:

  • Безвідсоткові кредити громадянам для встановлення енергообладнання потужністю до 10 кВт;
  • Кредити для бізнесу від 150 млн грн на енергоефективність, альтернативну генерацію та інші цілі;
  • Надання можливості для ОСББ та ЖБК брати участь у програмі пільгового кредитування на встановлення обладнання для альтернативної генерації електроенергії.
  • Уже зараз доступні програми з пільгового кредитування бізнесу у межах державної програми «5-7-9%» на купівлю та встановлення електрогенераційних установок, які працюють на газі.

Деякі з цих рішень уже презентували на сторінці Конгресу місцевих та регіональних влад: Програми з енергогенерації, децентралізація енергетики та збільшення потужностей: відбулося чергове Розширене засідання Президії Конгресу. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ