Слухай онлайн
Політика

Максим Козицький зустрівся з Головою Офісу Ради Європи в Україні

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/3
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з Головою Офісу Ради Європи в Україні Стеном Ньорловим в межах його перебування на Львівщині з робочим візитом. Про це повідомили 15 липня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Під час зустрічі обговорили впровадження ініціатив Ради Європи в межах Плану дій Ради Європи в Україні, зокрема, щодо розвитку та впровадження інноваційних інструментів, практик та процедур громадської участі, активного залучення громадянського суспільства до формування регіональної політики, а також підтримки впровадження реформи децентралізації влади та місцевого самоврядування, участі молоді та інших ініціатив і спільних заходів у 2018-2021 рр. на Львівщині.

"Приємно, що впродовж останніх років співпраця з Офісом Ради Європи в Україні будується на конструктивному та партнерському діалозі, який підтверджується численними проведеними заходами, що відбуваються задля підвищення громадської участі у процесі розбудови та розвитку регіону.

Зокрема, варто відзначити те, що завдяки представникам Офісу, Львівщина цього року першою в Україні успішно впровадила електронну цифрову методику "CivicLab", що дає змогу застосовувати інноваційні інструменти, які допомагатимуть сприяти зміцненню громадської участі та розвитку громадянського суспільства на Львівщині. Крім того, у 2020 р. було розроблено план дій ЛОДА щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства", - сказав Максим Козицький.

В свою чергу Стен Ньорлов  також розповів, що зараз у Львові представники Офісу працюють над проєктом для молоді у співпраці з Львівським обласним молодіжним центром. Окрім того, Рада Європи розпочала роботу з підтримки у створенні та розвитку Львівської агломерації.

"На Львівщині реалізується багато різних і цікавих проєктів. Це означає, що спільною метою різних політичних сил, які представлені в області, є прагнення допомагати громадянам. Ви хочете розвивати далі принципи демократії. Ми бачимо це, зокрема, по тій роботі, яка ведеться на рівні Конгресу місцевих і регіональних влад. Зазначу, що Рада Європи – це родина із 47-ми держав, і Україна є однією з них", - зауважив Стен Ньорлов.

На зустрічі також обговорили можливість підтримки реалізації програми транскордонного співробітництва, навчання фінансового спрямування для керівників територіальних громад Львівщини, підтримки створення молодіжних центрів, подальшу підтримку у сфері розвитку сприятливого середовища для громадянського суспільства та громадської участі.

Як зазначив Максим Козицький, в контексті адміністративно-територіальної реформи в області утворили 73 громади, які отримали всі повноваження для управління фінансовими ресурсами громад. У зв’язку з цим, керівники громад охоче б долучилися до проєктів, навчань фінансового управління. Тож делегація Офісу Ради Європи в Україні пообіцяла розглянути таку можливість на рівні Конгресу, адже практичний досвід у цьому напрямку уже напрацьований.

Офіс Ради Європи в Україні сприяє реалізації місії Ради Європи в країні щодо захисту прав людини, підтримки демократії та забезпечення верховенства права, а також здійснює координацію та забезпечує реалізацію проєктів і програм співробітництва.

Офісом Ради Європи в Україні реалізовуються проєкти щодо:

- децентралізації і реформи публічної адміністрації в Україні;
- підтримки впровадження судової реформи в Україні;
- внутрішнього переміщення в Україні: розробка тривалих рішень;
- посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні;
- зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні;
- проєкт «Європейський союз та Рада Європи працюють разом для зміцнення свободи медіа в Україні»;
- проект «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» та інші.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ