Слухай онлайн
Політика

«Майданівські» студенти є політиками, – Возняк

«Студенти, які наприкінці листопада почали брати участь в протестах проти непідписання угоди про асоціацію, автоматично увійшли в сферу політичну, спільну для всіх. Тобто, вони реально є політиками», – про це вчора, 16 січня, в рамках циклу зустрічей «Євромайдан і культура» в львівській арт-кав’ярні «Квартира 35»заявив культуролог, політолог, головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї» Тарас Возняк.

За його словами, коли Ірина Фаріон говорить про політиків, вона говорить не про них, а про партійців.«Політики займаються спільною справою, а партійці і партія є тільки її частинкою, їм йдеться про «частные вопросы», зокрема, вибори свого лідера, рішення кадрових питань тощо»,– пояснив Тарас Возняк.

«У цьому сенсі,– каже він,– є конфлікт між політиками, якими в тому числі є студенти і всі ті, що протестували, та партійцями, які займаються політичними справами, але мають свою партійну програму».

Також він наголосив, що через це є багато спекуляцій, адже варто розрізняти політичне і партійне, а також громадське. «Власне, на межі оцих нерозрізнень, спекуляцій і жонглювання цими поняттями вони і пробують підім’яти громадське, назвати партійне політичним, назвати студентський рух неполітичним, хоча він є політичним»,– пояснив він.

Також Тарас Возняк наголосив, що активні студенти мають займатися політикою. «Але це не означає, що вони повинні підлягати під ту чи іншу партійну парадигму – чи то «ударівську», чи то «батьківщинівську», чи то «свободівську».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ