Керівники сільськогосподарських підприємств на Львівщині ігнорують заходи протипожежної безпеки, не виконують приписів інспекторів, – повідомили у прес-центрі ГУ МНС України в Львівській області.
На території області знаходиться 296 сільськогосподарських підприємств агропромислового комплексу, в тому числі 16 зернопереробних та зернозаготівельних підприємств, які в поточному році за поданою інформацією будуть займатися заготівлею та переробкою зерна нового врожаю. За результатами перевірок керівникам вручено приписи, якими запропоновано до виконання 4 440 заходів, з яких на сьогоднішній день виконано 2 368, тобто – лише близько 60%. Аналізуючи протипожежний захист вище згаданих об’єктів можна стверджувати, що переважна їх більшість експлуатується в незадовільному протипожежному стані. Керівниками ряду підприємств ігноруються питання, які стосуються протипожежного захисту підпорядкованих їм об’єктів.
Основною проблемою забезпечення протипожежного стану даних об’єктів є впровадження та утримання в технічно справному стані систем протипожежного захисту (автоматичної пожежної сигналізації, обробки дерев’яних дахових конструкцій вогнезахисним розчином), джерел зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання, систем блискавкозахисту та електрогосподарства.
Підприємства хлібопереробки лише на 43% забезпечені первинними засобами пожежегасіння, потребують ремонту системи блискавкозахисту будівель складів, змонтована автоматична пожежна сигналізація в більшості потребує ремонту або заміни, а деякі об’єкти взагалі не обладнані автоматичною пожежною сигналізацією та системою оповіщення про пожежу.
Не кращий стан справ і з утриманням у працездатному стані зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання. Так на 13 % підприємств необхідно провести ремонт зовнішніх джерел водопостачання та систем внутрішнього протипожежного водопроводу. Також, викликає занепокоєння ситуація і з проведенням вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій покрівель зерноскладів.
Аналогічна ситуація склалася із експлуатацією та утриманням електрогосподарства. Під час проведених перевірок встановлено, що на 14 % об’єктів електроосвітлювальна та силова мережа експлуатується з грубими порушеннями «Правил улаштування електроустановок», на 35 % об’єктів не проведено замір опору ізоляції електроосвітлювальної та силової мережі. Вказані недоліки є потенційно небезпечним фактором, який безпосередньо може призвести до виникнення пожежі, травмування людей та знищення матеріальних цінностей.
Слід зазначити, що керівництво деяких зернозаготівельних та зернопереробних підприємств самоусунулось від обов’язкового підтримання боєздатності добровільних пожежних дружин, забезпечення їх необхідним інвентарем та одягом.
Факти безвідповідального відношення керівників та інших посадових осіб до забезпечення протипожежного захисту місць зберігання та переробки врожаю змушують органи державного пожежного нагляду вживати відповідні міри реагування у вигляді адміністративних стягнень та інших запобіжних заходів. За порушення та невиконання встановлених законодавством вимог пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 181 керівник підприємств. Тим часом, заборонено експлуатацію 34 приміщень та 412 окремих дільниць електромережі, які знаходились у пожежонебезпечному стані.
Незважаючи на вжиті заходи реагування, передбачені чинним законодавством, з боку державного пожежного нагляду, застереження, неодноразові інформації в органи виконавчої влади, зернозаготівельні зернопереробні та інші підприємства агропромислового розвитку і надалі експлуатуються з численними порушеннями пожежної безпеки, - коментує ситуацію заступник начальника ГУ МНС України в Львівській області Віктор Греков. – З огляду на це Головне управління МНС України в Львівській області пропонує керівникам підприємств агропромислового комплексу провести невідкладні заходи щодо усунення виявлених порушень вимог пожежної безпеки для запобігання виникненню пожеж та нанесення матеріальних збитків.
Впродовж 2008 року під час жнив в Україні виникло 32 пожежі в місцях збирання зернових та 10 пожеж у місцях зберігання та переробки грубих кормів. Пожежами знищено
