Слухай онлайн
Cуспільство

МБРР надасть Україні кредит 200 млн доларів на освіту

5 травня 2021 року Рада виконавчих директорів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (входить до групи Світового банку) схвалила Проект «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» для надання Україні кредиту на 200 мільйонів доларів для реалізації заходів щодо підвищення ефективності, якості та прозорості системи вищої освіти країни.
Фото ілюстративне

Про це інформує Урядовий портал.

Повідомляється, що ці кошти скерують на закупівлю сучасного обладнання, створення лабораторій для студентів та науковців, проведення ремонтних робіт для підвищення ефективності освітнього простору в університеті. Зокрема, на закупівлю сучасної комп’ютерної техніки та програмного забезпечення для підвищення інформатизації в університетах, а також забезпечення високого рівня навчання, в тому числі і дистанційно.

Основними цілями Проєкту є підвищення конкурентоспроможності здобувачів вищої освіти на ринку праці шляхом оновлення підходів до навчання, викладання та наукової діяльності відповідно до викликів сучасності. Крім того, не менш важливим є повернення вищим навчальним закладам України авторитетності серед студентів, у тому числі на міжнародному рівні.

Міністерство освіти і науки України у якості відповідального виконавця буде здійснювати реалізацію  Проєкту упродовж п’яти років.

«Україна повинна забезпечити випереджаючі темпи розвитку економіки, щоб вийти на рівень розвинутих економік світу. Я розумію наскільки якість вищої освіти впливає на економічний розвиток країни, а тому залучені кошти - це вдалі інвестиції Уряду в наше економічне майбутнє. Ми працюємо над пошуком фінансових ресурсів для досягнення згаданих цілей», - наголосив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Найближчим часом відбудуться заходи щодо підписання відповідної Угоди між Україною та МБРР та формування критеріїв для відбору вищих навчальних закладів, що братимуть участь у Проекті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ