Слухай онлайн
Культура  |  Історія  |  Скарби України

Меч вікінга та казан з поховання германського вождя: депутатам Львівщини показали "Скарби Галичини"

Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
Фото - Гал-інфо
1/10
Сьогодні, 16 березня, у холі сесійної зали Львівської обласної ради відкрилася експозиція Історико-краєзнавчого музею "Скарби Галичини".

На виставці представлено близько 200 цінних артефактів різночасових пам’яток. Зокрема часів енеолітичних поселень на горах Жупан та Лисівка, в урочищі Лазки поблизу Винник, могильник римського часу у Карові. 

Археолог, доктор історичних наук, доцент кафедри археології Львівського національного університету ім. І. Франка Ярослав Онищук розповів у коментарі Гал-інфо про найцінніші пам'ятки представлені на виставці.

За його словами, цікавою є кам’яна плита із зображенням солярного символу, який нагадує сучасний емоджі  - "смайлик". Також є цінні артефакти: предмети побуту, особисті речі, прикраси, монети, які використовувалися мешканцями міста Львова у XIV – XVIIIст. Вони були знайдені під час археологічних досліджень у центральної частини міста.

"Тут представлені цінні знахідки з карівського поховання, яке ми досліджуємо з 2017 року. Це дійсно унікальні матеріали, які не часто можна зустріти на території Європи. Деякі з них насправді відомі в єдиному екземплярі.

Зокрема карівський казан, який унікальний прекрасно виконаними металевими головами представників германського племені свебів", - сказав Ярослав Онищук.

Він додав, що одним із цікавих та цінних експонатів є меч часів Київської Руси, так званий "Меч вікінга".

"Меч затримали на естонській митниці під час спроби незаконно вивезти пам’ятку закордон. Тепер меч перебуває на зберіганні в Історико-краєзнавчому музеї. Це багатий варязький меч заможного воїна. І аналогій його зовсім мало відомо. Наша земля дуже багата і потребує досліджень. Не грабункових розкопок, а саме досліджень! Підрахували, що за рік з території України вивозять чотири музеї. Тобто стільки матеріалу викрадають з нашої землі. Ми намагаємося знайти цінні артефакти  і врятувати їх для нашої історії, але з такими підходами в державі - це зробити складно", - сказав Ярослав Онищук.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, у 2017 році на околиці с. Карів археологи зробили сенсаційне відкриття. Вони виявили пам’ятку, яка є зовсім нетипова для України. Під час розкопок тут були виявлені матеріали північно-західних племен.

Археологи натрапили на жіноче поховання та багате чоловіче поховання. Поховальний інвентар вказував на те, що це поховання вождя. Тут знайшли цілі скляні посудини і бронзовий казан з підвісами у вигляді голів свебських воїнів. Варто додати, що до цього було відомо лише дві подібні знахідки у Європі.

Усі знайдені матеріали датуються останньою третиною І ст. – кін. ІІ ст. н. е.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ