Профілактика ГРВІ, спричиненої коронавірусом 2019 –nСоV. Про це 25 лютого повідомило Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Як повідомляє Золочів.нет, Спалах коронавірусної інфекції було зареєстровано в грудні місяці 2019 року в м. Ухань, Китай. Епідемію спричинив новий тип вірусу (2019 –nСоV), який належить до півродини Coronavirinae родини Coronaviridae в ряді Nidovirales, що викликають захворювання у ссавців і птахів. Встановлено, що Уханьський коронавірус має тваринне походження, ймовірно його природним «резервуаром» є летючі миші.
У людей віруси викликають звичайні простудні захворювання, а також серйозні респіраторні інфекції. Однак, нинішня ситуація в Китаї більше нагадує спалах атипової вірусної пневмонії з наступними симптомами: лихоманка, сухий кашель, утруднене дихання. Інкубаційний період вірусу (час від зараження до появи перших симптомів захворювання) у середньому становить 10-14 днів. За оцінками ВООЗ, близько чверті інфікованих мають важкий перебіг хвороби.
У Китаї опублікували перше дослідження коронавірусу за даними 72 тисяч випадків захворювання. Як повідомляє ВВС, згідно з даними китайського Центру з контролю та запобігання хворобам, у понад 80% випадків хвороба протікала без ускладнень, а найбільший ризик загострень стосувався людей похилого віку та тих, хто має хронічні хвороби. У 80,9% випадків спостерігався помірний перебіг хвороби, у 13,8% випадків важкий, і лише у 4,7% випадків критичний. Рівень смертності в провінції Хубей, де проживає 58 мільйонів людей, і яка є епіцентром захворюваності, становить 2,9% проти лише 0,4% в інших провінціях. Наразі, станом на 18 лютого, налічується 73 тисячі хворих на коронавірус, з яких 12 887 одужали і 1873 померли.
Світ усе ближче наближається до розгадки реальних причин спалаху коронавірусу та методів його лікування.
З’ясувалося, що COVID-2019 може передаватися не лише повітряно-крапельним шляхом. Такого висновку дійшли дослідники Інституту вірусології Китайської академії наук в Ухані. Це підтверджується і спостереженнями лікарів, які відмітили, що серед ранніх симптомів коронавірусу в 10-20% трапляється діарея. Потрапивши у травну систему людини, вірус може там розмножуватися, і якщо не помити руки, скажімо, після туалету, то він через різні предмети, ручки дверей тощо може передаватися на руки інших людей.
За даними німецьких дослідників, коронавірус може залишатися на поверхні речей і бути заразними від 2 годин до 9 днів. Низька температура та висока вологість повітря збільшують тривалість їх життя. Але досі головним способом передачі вважається повітряно-крапельний шлях, тому убезпечити себе можна стандартними способами: регулярно мити руки з милом, не торкатися до обличчя і гаджетів у транспорті, триматися подалі від людей із симптомами ГРВІ.
Рекомендації ВООЗ для населення щодо профілактики можливого зараження nСоV: у разі відвідування зооринків або ринків із продуктами тваринного походження, дотримуйтеся таких правил:
– уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження;
– мийте руки з милом після доторку до тварин або продуктів тваринного походження;
– уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами, що, можливо, проживають на території зооринку;
– не торкайтеся очей, носа та рота брудними руками;
– уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими) тваринними залишками або рідинами на ґрунті або частинами предметів магазину чи зооринку;
– уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів
тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.