Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Металургійна продукція з України може бути виключена з-під дії запроваджених США захисних мит

Мінекономрозвитку вживає заходів, щоб продукція, походженням з України, була виключена з-під дії запроваджених США обмежувальних заходів на металургійну продукцію, - прес-служба Мінекономрозвитку.

Про це йшлося на черговій робочій нараді з представниками металургійної промисловості, яка відбулася 12 березня з Першим віце-прем’єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим та  заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговим представником України Наталею Микольською.

“Україна та США є стратегічними партнерами одне для одного. Ми маємо надійну та взаємовигідну співпрацю у торговельній, оборонній та інвестиційній сферах. Переконаний, що це є вагомим аргументом для США, щоб виключити українську металургійну продукцію з-під дії захисних мит. Зі свого боку Уряд та Мінекономрозвитку зробить усе можливе, щоб рівень доступу української металургійної продукції до ринку США не зазнав негативних змін”, - наголосив Степан Кубів, підбиваючи підсумки наради.

Кубів також додав, що Прем’єр-міністр України та Мінекономрозвитку приділяють значну увагу постійному діалогу між Україною та США щодо поліпшення умов та розширення можливостей доступу української продукції, включаючи металургійну, на ринок США, а також ринків Азії та Африки.

“Ми віримо, що українська продукція, для якої американський ринок є традиційним, не є загрозою національній безпеці США. Працюємо над тим, щоб наша металургійна продукція була виключена з-під дії запроваджених США захисних мит”, - підсумувала Наталія Микольська.

Як відомо, 8 березня 2018 року Президент США Дональд Трамп прийняв рішення про запровадження з 23 березня додаткового захисного мита у розмірі 25% на імпорт певних видів металопродукції, походженням з усіх країн, окрім Канади та Мексики, з метою захисту внутрішнього ринку США. Рішення було прийнято за результатами проведення Міністерством торгівлі США розслідування відповідно до секції «232» Закону про розширення торгівлі (section 232 of the Trade Expansion Act) щодо впливу імпорту сталі на національну безпеку США, яке було ініційоване у квітні минулого року. Документом також передбачено можливість виключення або перегляду умов/ставок захисного мита для окремих країн за умови, якщо ці країни мають вагомі зв’язки з США у сфері безпеки.

Довідково

Протягом останніх трьох років до США було експортовано української металопродукції на суму: у 2015 р. - 119,6 млн долл. США, у 2016 р. - 89,7 млн долл. США, у 2017 р. - 175,6 млн долл. США.Це плоский та сортовий прокат, трубна продукція, напівфабрикати зі сталі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ