В пункті пропуску «Рава-Руська - Хребенне», під час огляду автомобіля BMW X6, який прямував на виїзд з України смугою "зелений коридор», працівники митниці виявили значну суму незадекларованих валютних коштів.
Так, 65-річна пасажирка - жителька Львова, намагалася вивезти в дамській сумочці 25 тис. євро, про які не вказала у декларації. У перерахунку на українську гривню, ця сума сягає більше мільйона гривень.
За цим фактом складено адмінпротокол, відповідно до ч.1 ст. 471 МКУ.
Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 20 відсотків від суми, що перевищує дозволену законодавством України норму.
Готівкові кошти громадянки, які не перевищують встановлений законом ліміт – 10 тис. євро в еквіваленті, були пропущені через митний кордон України.
"Надлишкову" валюту у розмірі 15 тис. євро тимчасово вилучено, до розгляду справи в законному порядку.
НАГАДАЄМО!
Під час ВИЇЗДУ з України
Для фізичних осіб-резидентів (громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі, тих, які тимчасово перебувають за кордоном).
Основною умовою переміщення валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 ТИСЯЧ ЄВРО, є письмове ДЕКЛАРУВАННЯ, а також надання таких документів:
- паспорт громадянина для виїзду за кордон;
- заповнена декларація про транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей (форма наведена у Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 р. №203). Декларацію громадянин може заповнити ще до перетину кордону, навіть вдома.
- підтвердження зняття готівкових коштів з банківських рахунків особи, яка здійснює їх переміщення: квитанції про видачу готівки, чеки, сліп-чеки, платіжні інструкції про видачу готівки, на суму, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 000 Євро.
Звертаємо увагу: якщо у вищевказаних документах відсутня інформація про банківський рахунок (не плутати з картковим рахунком), з якого були зняті готівкові кошти та його приналежність особі, що здійснює транскордонне переміщення валюти...
- необхідно надати довідку з банку про рух коштів з рахунком особи, яка допомагає ідентифікувати платіжну операцію за відповідною квитанцією, або виписку по рахунку (із зазначенням номеру банківської картки, коду авторизації, номеру отриманої квитанції);
- квитанції про здійснення валютно-обмінних операцій (у випадку їх здійснення).
Квитанції про зняття готівки дійсні протягом 90 днів з моменту їх зняття з рахунків.
Додатково наголошуємо: вивезти валютні цінності може лише та особа, з банківського рахунку якої було знято готівкові кошти.
