Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Мінбуд хоче будувати житло для вчителів разом зі школами

Споруджувати житло для сільських вчителів у комплексі зі школами пропонує Уряду Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба, – повідомила прес-служба Мінрегіонбуду.

 

За його словами, цьогоріч, завершуючи будівництво шкіл з високим ступенем готовності, у комплексі з ними можна споруджувати 2-4 поверхові житлові будинки: «Це, щонайбільші 16-квартирні будинки, які ми пропонуємо споруджувати за сучасними технологіями, наприклад, з використанням легких індустріальних конструкцій, ніздрюватого бетону тощо. Їхня планувальна структура, як передбачається, відповідатиме нормам житла соціального призначення: однокімнатні квартири – до 30 м2 та двокімнатні – до 45 м2 загальної площі».

 

Вартість 1 м2 такого житла, як пояснив Міністр, складатиме близько 3 900 грн.

Споруджувати житло для вчителів, за словами Володимира Яцуби, відомство пропонує на території діючих та тих, що будуються, навчальних закладів або на виділених  органами місцевого самоврядування земельних ділянках в межах населених пунктів.

 

«Мінрегіонбуд готовий забезпечити будівництво житлових будинків загальною площею до 500 м2 проектною документацією, спростити дозвільні процедури для такого будівництва. Ці проекти не потребуватимуть комплексної державної експертизи та надання дозволу на виконання будівельних робіт», - зазначив Володимир Яцуба.

 

Фінансування такого будівництва, як пояснив очільник Мінрегіонбуду, може здійснюватися за рахунок коштів, що будуть передбачені у державному бюджеті на соціально-економічний розвиток регіонів та на забезпечення житлом, у тому числі – доступним, окремих категорій громадян, на умовах обов’язкового співфінансування з місцевих бюджетів.

 

«У листі Мінрегіонбуду, адресованому Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, ми звернулися також з проханням розглянути можливість визначення у Державнобу бюджеті України на 2010 рік окремої бюджетної програми на забезпечення житлом педагогічних працівників», - додав Володимир Яцуба.

 

 

Довідка:

За інформацією Міністерства освіти і науки, в Україні 24 469 педагогів потребують поліпшення житлових умов, з них 5983 – на селі.

 

Стаття 45 Житлового кодексу УРСР регламентує, що вчителі та інші педагогічні працівники загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів повинні забезпечуватися житлом першочергово.

 

Стаття 55 Закону України «Про освіту» гарантує педагогічним та науково-педагогічним працівникам право на: пільгові кредити для індивідуального і кооперативного будівництва; одержання службового житла.

 

Працівники загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, включені до Переліку працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення, затвердженого Постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 р. № 37 «Про службові жилі приміщення».

 

Надання державної підтримки педагогічним та науково-педагогічним працівникам передбачено Державною цільовою соціально-економічною програмою будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки, затвердженою Постановою КМУ від 11.11.2009 року № 1249.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ