Слухай онлайн
Економіка

Мінекономіки розробило два законопроекти, які дозволяють відродити СЕЗ „Яворів” та курортополіс „Трускавець”

Мінекономіки України розробило два законопроекти, які дозволять відновити діяльність Спеціальних економічних зон з усіма пільгами для інвестиційних проектів. На відновленні таких зон активно наполягає влада Львівщини, -- повідомляє «Німецька хвиля».
Як сказано у повідомленні, з 1999 року на Львівщині діють дві Спеціальні економічні зони - „Яворів” та курортополіс „Трускавець”. Їх внесок до Держбюджету за цей час – майже 330 мільйонів гривень. Держава ж надала пільг на 30 відсотків від цієї суми.
«Тобто і держава, і регіон отримали від цих СЕЗ солідну вигоду, -- розповів „Німецькій хвилі” керівник головного управління економіки Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький. -- Також було додатково створено близько шести тисяч робочих місць у цих зонах. Скасування пільг негативно вплинула на процес економічного розвитку регіону”.
За складних економічних обставин у державі відновлення преференцій для інвесторів у СЕЗ є необхідним кроком, що дозволить стимулювати приплив інвестицій, - вважає влада Львівщини. За словами Губицького, це можуть бути не лише зони, а й надання податкових пільг окремим важливим інвестиційним проектам.
Чиновник визнає, що не всі десять зон в Україні мали економічний ефект. І перед тим, як їх відновити, слід проаналізувати економічні показники. Для прикладу, сума інвестицій, що надійшли в зони на Львівщині, становить майже половину інвестицій усіх економічних зон в Україні. Тепер доля законопроектів залежить від народних депутатів.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ