Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що Україна не має погоджуватись на будь-яку угоду, яка може знову призвести до війни в майбутньому. Також він зазначив, що дії в найближчі дні і тижні будуть вирішальними у формуванні наступних п'яти-десяти років.
Про це він сказав, виступаючи на Паризькій конференції сьогодні, повідомляє The Guardian.
«Президент Зеленський не повинен погоджуватися на угоду, яка призведе до якогось проміжного стану, коли на горизонті постійно маячитиме агресія. Він повинен вести переговори з позиції сили», - заявив нідерландський політик.
Він наголосив, що Путін чітко дав зрозуміти, що «Україна не є кінцевою зупинкою в його поході до імперського минулого».
«Він продовжить свої агресивні, загарбницькі зусилля, спрямовані на збільшення впливу і території Російської імперії на шляху до своєї мрії про відновлення «Руського мира». Це мрія для Путіна, і це кошмар для решти Європи», - сказав Брекельманс.
Він додав, що настав час «Путіну прокинутися і зрозуміти, що його мрії не відповідають дійсності». За його словами, якою б жорстокою не була ця війна, «українців не можна змусити замовкнути».
«Українці воюють на передовій нашої свободи та безпеки проти російської тиранії та агресії. Це лінія фронту свободи і безпеки Європи», - сказав міністр оборони Нідерландів.
Брекельманс також натякнув на нещодавні коментарі Дональда Трампа щодо НАТО, нагадавши, що Альянс було створено для запобігання майбутнім війнам «за допомогою об'єднаної сили».
«І сьогодні, коли ми йдемо до входу в штаб-квартиру НАТО, ми проходимо повз… шматок сталі від веж-близнюків, нагадування про 11 вересня і нагадування про наслідки тероризму. Це також нагадування про те, що коли наші американські союзники просять про допомогу, європейські союзники відповідають на цей заклик», - сказав Брекельманс.
Він додав, що не може не задатися питанням, які реліквії війни будуть стояти поруч з цим через 5-10 років. «Чи буде це шматок бетону від житлового будинку в Харкові? Це неможливо передбачити, але я вже знаю, що наші дії в найближчі дні і тижні будуть вирішальними у формуванні наступних п'яти-десяти років», - сказав Брекельманс.
