Слухай онлайн
Політика

Мінський меморандум віддавав Донецький аеропорт терористам "днр", - документ

На карті лінії розмежування в Донбасі, яка міститься в мінському Меморандумі, чітко видно, що Донецький аеропорт знаходиться на схід від узгодженої "мінської" лінії, тобто на території, яка повинна відійти сепаратистам.

Про це свідчить "Додаток: лінія зіткнення сторін з прив'язкою до місцевості" до мінським Меморандуму, який потрапив в розпорядження ZN.UA і який містить в собі таблицю з переліком населених пунктів, через які повинна проходити лінія розмежування, а також їх точні географічні координати.

Документ

"І це незважаючи на те, що на карті РНБО аеропорт знаходиться в зоні бойових дій, а в численних коментарях українських офіційних осіб стверджувалося, що ДАП контролюється українською стороною", - пише в своїй статті для ZN.UA Тетяна Силіна.

Минулої неділі, 18 січня, МЗС РФ заявило, що аеропорт "відповідно до мінських домовленостей має бути переданий під контроль ополченців". Представники українського МЗС і РНБО не забарилися з відповіддю: у мінських домовленостях, зафіксованих у протоколі від 5 вересня, та Меморандумі від 19 вересня 2014 р., немає жодного слова про Донецький аеропорт. 

"Збрехали? Ні. Але й усієї правди не розкрили. У мінських документах справді немає слів про ДАП. Але про те, що аеропорт повинен відійти сепаратистам, свідчать цифри — координати, зафіксовані в Додатку до Меморандуму. Імовірно, саме тому цей документ і залишався досі неопублікованим", - пише автор статті.

карта

Як пояснив ZN.UA одне з джерел, за задумом мінських домовленостей аеропорт повинен був відійти сепаратистам в результаті виконання взаємних зобов'язань: бойовики також повинні були передати під український контроль ряд населених пунктів. Але вони цього не зробили, як, втім, не виконали і інші пункти мінського Меморандуму. Відповідно, аеропорт їм не передали.

"Це складне політичне питання", - не під запис, кажуть на Банковій...

"Звісно, складне! До закінчення парламентських виборів його порушувати було невигідно, а потім — страшно, бо за цей час "кіборги" стали національними героями", - пише Силіна.

Детальніше читайте у статті Тетяни Силіної для ZN.UA "Топографія кров'ю".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ