Слухай онлайн
Політика

Мін'юст дав одержувачам грантів три місяці, щоб зареєструватися "іноземними агентами"

Міністерство юстиції заявляє, що громадські об'єднання, що отримують кошти з іноземних джерел, мають три місяці, щоб зареєструватися "іноземними агентами". Про це йдеться в заяві Мін'юсту, розміщеному на його сайті.

Тепер у назві громадського об'єднання, яке отримує кошти або інше майно з іноземних джерел та бере участь у політичній діяльності в Україні, повинно містити словосполучення "громадське об'єднання, яке виконує функції іноземного агента".

У зв'язку з цим громадські об'єднання зобов'язані протягом 3 місяців подати в уповноважений орган з питань реєстрації за своїм місцезнаходженням (реєстраційної служби або управління юстиції) заяву про включення до спеціального Реєстру.

У Лукаш попередили, що у разі відмови перереєструватися вони будуть мати право через суд забороняти діяльність таких громадських об'єднань.

Як відомо, відповідно до закону Колесніченка-Олійника "агенти зобов'язані щомісяця надавати документи про персональний склад керівних органів та інформацію про обсяг коштів або іншого майна, одержаних з іноземних джерел.

Також щомісяця доведеться звітувати за плановані цілі використання коштів і фактичне їх використання, про заплановані програми діяльності та фактичної діяльності.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ