Слухай онлайн
Політика

Міські та обласні чиновники відзначили День Соборності покладанням квітів

Сьогодні, 22 січня, керівники області та міста – голова Львівської ОДА Петро Олійник, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник та секретар Львівської міської ради Володимир Квурт поклали квіти до пам’ятника М.Грушевському, до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському цвинтарі, до могили Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та до Меморіалу Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі. Урочисте покладання квітів відбулося з нагоди Акту Злуки УНР та ЗУНР, а також 90-ї річниці проголошення Самостійності України відповідно до IV Універсалу Центральної Ради.
«Очевидно, що ми повинні все-таки святкувати цей день як День Незалежності України – надавати йому велику вагу, а 24 серпня треба святкувати як день відновлення Незалежності України», – наголосив Мирослав Сеник і додав, що сьогоднішнє свято має надзвичайно важливе значення в історії України.
Нагадаємо, що сьогодні також відбудеться урочиста академія у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької з нагоди Дня Соборності України та 90-ї річниці проголошення Самостійності України.
22 січня у нашій державі відзначають День Соборності України. 22 сiчня 1919 року на Софiйському майданi в Києвi Директорiя УНР проголосила Акт Злуки Захiдно-Української Народної Республiки та Української Народної Республiки в єдину соборну Українську державу. Захiдно-Українську Народну Республiку проголосили 1 листопада 1918 року виступом української iнтелiгенцiї та військових на теренах Австро-Угорської iмперiї в Галичинi. Столицею ЗУНР спочатку був Львiв, потiм Тернопiль, а з сiчня 1919 року – Станiслав (нині – Івано-Франківськ).
Державним святом День Соборності України було встановлено Указом Президента від 21 січня 1999 року.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ