Слухай онлайн
Cуспільство  |  Надзвичайні події

МНС злиють з державною структурою, що має схожі завдання

Головними в системі МНС будуть не фігури в шкіряних кріслах, а фахівці, які працюють «в полі» - на рівні районів, міст та територій. Про це в інтерв`ю газеті «Урядовий кур`єр» заявив міністр МНС України Віктор Балога, відповідаючи на запитання що зроблено у відомстві на виконання Указу Президента з адмінреформи, повідомляє прес-служба відомства.

За словами В.Балоги, коли розробляли нову структуру міністерства, то ідея нововведень полягала в необхідності змінити логіку його роботи.  Саме тому всю піраміду відомства перевернули згори донизу. 17 головних управлінь стали просто управліннями, внаслідок чого перестало існувати сім десятків керівних посад, скасовано половину «лампасних» начальників.

«Запевняю, від цього ефективність роботи не знизиться! Навпаки, майже 500 вивільнених керівників зміцнять силою своїх вмінь та інтелекту підрозділи нижчого рівня. Плюс економія у майже 8 млн грн. Регіональним підрозділам МНС передали гірничо-рятувальні служби, служби рятування туристів і порятунку на воді. Це забезпечить чіткішу керованість, мобільність, скасовані 126 керівних посад і збережені гроші».

На думку міністра, директиви Президента дали чіткіші критерії того, що і як потрібно зробити. Наприклад, скорочення штатів, насамперед за рахунок начальства, в окремих підрозділах досягатиме 70 відсотків. З 5 навчальних закладів підпорядкованих МНС залишаться лише 2: спеціальні вузи у Вінниці і Львові. Згодом і їх буде передано в Міносвіти, бо, на переконання В.Балоги, вся освітня система в країні має бути під одним дахом.

«Загалом наш підхід до реформування МНС має стислу формулу: є доцільність у змінах - їх треба провести навіть понад передбачені межі. Коли втілимо всі новації, наступним кроком в адмінреформі може стати злиття МНС з іншим державним органом зі схожими завданнями. Зупинятися не слід, бо це потрібно країні», - заявив Віктор Балога.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ