Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Державною установою «Національний антарктичний науковий центр» Міністерства освіти і науки України запрошує юнаків та дівчат віком 14–18 років до участі в унікальному освітньому проєкті «Хочу стати полярником». Про це повідомляє Львівська ОВА.
Захід триватиме з 15 січня по 25 травня.
Мета проєкту – популяризація науково-дослідницької та природоохоронної діяльності України в Антарктиці, формування інтересу до професії полярника та екологічних досліджень, профорієнтаційна робота серед молоді. Це чудова нагода для школярів та студентів дізнатися більше про дослідження льодовикового континенту, особливості роботи в екстремальних умовах та зробити свій внесок у вивчення довкілля.
Проєкт проходить у три етапи:
І етап (15 січня – 14 березня 2025 року) – онлайн-відбір учасників через заповнення анкети, підготовку твору «Чому я хочу бути полярником?» та презентації.
ІІ етап (17 березня – 18 квітня 2025 року) – серія онлайн-лекцій від провідних науковців та виконання тестових завдань.
ІІІ етап (до 25 травня 2025 року) – офлайн-зустріч переможців з учасниками українських антарктичних експедицій.
За підсумками першого етапу найактивніші учасники отримають сувеніри, а переможці другого етапу – запрошення на зустріч із полярниками. Кращі презентації опублікують на офіційних ресурсах Міністерства освіти і науки України.
Детальна інформація та реєстрація учасників – за посиланням.
Українська антарктична станція «Академік Вернадський» є унікальним майданчиком для екологічних, метеорологічних та біологічних досліджень. Глобальне потепління, зміни клімату та екосистеми Антарктиди – теми, які потребують особливої уваги, адже саме тут науковці фіксують критично важливі дані про стан нашої планети. Участь молоді в такому проєкті – це перший крок до майбутніх відкриттів у сфері природоохоронної науки.
Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик зазначила: «Сьогодні як ніколи важливо залучати молодь до досліджень навколишнього середовища та кліматичних змін. Антарктида – це природна лабораторія, де відстежуються ключові процеси, що впливають на екосистему всієї планети. Проєкт «Хочу стати полярником» відкриває молодим людям двері до наукових досліджень, формує екологічну відповідальність і стимулює пошук рішень для збереження довкілля. Запрошуємо юних дослідників скористатися цією можливістю та долучитися до наукової спільноти, що працює над майбутнім нашої планети».
