Слухай онлайн
Політика

Можна лише дивуватися цинізму тих політиків, які ще нещодавно несли на своїх знаменах Президента – Шведа

Те, що участь у голосуванні за створення спеціальних слідчих комісій, які спрощуюють процедуру імпічменту Президента, взяла участь частина фракції блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» свідчить про те, що частина цих політиків вже має певні домовленості про участь у виборчому списку Блоку Юлії Тимошенко на наступних виборах. Таку думку в коментарі «Гал-info» висловив політолог Юрій Шведа, коментуючи прийняття законопроекту.
За словами Шведи, фракція блоку НУ–НС є неоднорідною, особливо це стосується «Народної Самооборони», лідер якої – Юрій Луценко – ще нещодавно клявся у вірності Президенту. Але тепер ця сила не є пропрезидентською партією, ставши фактично сателітом БЮТу.
«Це голосування у парламенті свідчить про те, що в деяких членів блоку існують певні домовленості у наступному виборчому списку БЮТу, – каже Юрій Шведа. – Дивуватися цьому факту не доводиться. Можна лише здивуватися цинізму тих політиків, які ще нещодавно несли на своїх знаменах президента і пройшли у парламент, а тепер фактично зрадили його».
Нагадаємо, учора парламент ухвалив в другому читанні та в цілому закон про тимчасові слідчі комісії, зокрема і щодо імпічменту Президента. «За» проголосувало 406 і 408 депутатів відповідно.
Підставою для ініціювання питання про усунення президента України з поста в порядку імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради, підписи яких не відкликаються.
Термін діяльності спеціальної слідчої комісії не повинен перевищувати трьох місяців, якщо Верховною Радою України не прийнято рішення про звинувачення Президента України. Перший звіт комісії відбувається не пізніше, ніж через два місяці, і в разі ухвалення парламентом позитивного рішення воно передається на розгляд Конституційного і Верховного суду.
До складу спеціальної слідчої комісії входять народні депутати України за принципом пропорційного представництва депутатських фракцій, спеціальний прокурор та три спеціальних слідчих.
У разі обрання спеціальним прокурором чи спеціальним слідчим народного депутата України враховується принцип пропорційного представництва депутатської фракції у спеціальній слідчій комісії.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ